„Junior NBA“ čempionatą Lietuvoje laimėjo „Clippers“ gerbėjai, raseiniškiai ketvirti

Šeštadienį kovomis „Lietuvos ryto“ krepšinio arenoje baigėsi pirmasis „NBA Jr. Lietuva“ čempionatas, kuriame varžėsi net 30 komandų.

Nugalėtojais tapo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ komanda, kuri atstovavo Los Andželo „Clippers“ ekipai. Kauniečiai finale po atkaklios kovos 43:33 nugalėjo Plungės sporto centro komandą, kuri atstovavo Denverio „Nuggets“ komandai.

„Finalas buvo sunkus ir nervingas, vaikai neparodė visko ką moka, nes tai buvo finalas ir jautėsi įtampa“, – teigė nugalėtojų treneris ir olimpinis prizininkas Arūnas Visockas. – Rungtynės turėjo žiūrovams patikti. Gerai, kad sezono metu patyrėme pralaimėjimą prieš Plungės komandą, tai mus supurtė, dėkoju varžovams. Kitaip, gali būti, kad pralaimėjimą būtume patyrę tik atėję į finalus. Tikrai visas turnyras labai gerai organizuotas, vaikai žaidė didelėse ir gerose salėse, vaikai domisi, kaip sekasi NBA komandoms“.

Pirmojo „NBA Jr. Lietuva“ turnyro laimėtojai apdovanoti NBA čempionų žiedų kopijomis. Nugalėtojai taip pat apdovanoti čempionų taure. Antrąją vietą užėmusiems krepšininkams – NBA medaliai.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos susikovė vos vieną pralaimėjimą sezone patyrę Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro krepšininkai, kurie atstovavo Indianos „Pacers“ komandai ir Raseinių kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai, kurie vilkėjo Niujorko „Knicks“ aprangas. Pergalę 65:42 šventė geriau pirmą mačo dalį sužaidę „Pacers“ krepšininkai.

„Džiaugiamės, kad mums pavyko iškovoti medalius“, – sakė Panevėžio KKSC treneris Aurimas Puodžiūnas. – Tikėjomės pergalės ir pusfinalyje, tačiau tada mums buvo labai prasta diena, niekas nesisekė, nepataikėme. Šį kartą, atrodo, nieko labai nepakeitėme, tačiau viskas pavyko gerai. Noriu padėkoti organizatoriams už tokį krepšinio turnyrą. Vaikų akys visą laiką žibėjo. Manau, dabar tiek mano, tiek pačių žaidėjų „Pacers“ taps viena mėgstamiausių komandų“.

Trečiąją vietą užėmusiems krepšininkams atiteko NBA medaliai.

Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo buvęs NBA klubų „Cavaliers“, „Magic“, „Jazz“ žaidėjas Johnas Amaechis, NBA EMEA vyresnysis direktorius krepšinio operacijoms Nealas Meyeris.

„Manau, kad jeigu mes galime padėti jaunimui, kurie nori žaisti krepšinį, tai yra geras dalykas“, – sakė Vilniuje viešintis J.Amaechis. – Vienose šalyse šis projektas sulaukia didesnio dėmesio, kitose mažesnio, tačiau Lietuvoje kiekvienas vaikas žaidžia krepšinį ir tai nuostabu. NBA vardas jaunus krepšininkus žavi ir jie gali pademonstruo geriausias savo savybes ir individualius įgūdžius. Šie finalai man labai patiko, nuostabios emocijos, kova. Esu tikrai sužavėtas. Vaikai myli šį žaidimą“.

Pirmąją finalo ketverto dieną, pusfinaliuose, kurie vyko Raseinių rajone, „Clippers“ 60:36 įveikė „Knicks“, o „Nuggets“ 32:24 nugalėjo „Pacers“.

30 komandų lapkričio mėnesį stojo prie pirmą kartą mūsų šalyje vykstančių varžybų starto ir po 8 savaičių kovos liko tik 4 geriausios komandos, kurios čempionus išsiaiškino „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ metu.

„NBA Jr. Lietuva“ čempionatą organizuoja Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA), Lietuvos krepšinio lyga (LKL) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF), o pirmenybėse komandos atstovavo vienam iš 30 NBA klubų ir rungtyniavo su tos ekipos aprangomis.

no images were found