JAV lietuvis: dramblys kambaryje, bet jo niekas nemato

„Kuo esame blogesni už tuos, kurie Lietuvą paliko iki 1990 m.?“, – tokius Amerikos lietuvių žodžius interviu LRT.lt perduoda naujasis JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas Arvydas Urbonavičius.

JAV lietuvis stebisi, kad apie artėjantį referendumą dėl dvigubos pilietybės šalyje beveik nešnekama. Pasak A. Urbonavičiaus, nereikia būti naiviems ir manyti, kad, atsiradus galimybei, Amerikos lietuviai masiškai ims prašyti Lietuvos pilietybės.

A. Urbonavičius įsikūręs Omahos mieste Nebraskos valstijoje. Už Atlanto jis gyvena jau 23 metus – išvyko dėl šeiminių priežasčių, sušlubavus sūnaus sveikatai.

„Sakėm, kad važiuojam laikinai, bet pasirodė, kad pastoviausia tai, kas laikina. Ir tuos 23 m. traktuojame kaip laikinai“, – sakė A. Urbonavičius.  

JAV pašnekovas augina vaikus ir užsiima verslu – jam su žmona priklauso interjero dizaino ir statybos kompanija. Taip pat užsiima visuomenine veikla – neseniai vyras išrinktas JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininku.    

Arvydas iki šiol yra Lietuvos pilietis. Tuo metu A. Urbonavičiaus sūnūs gimė JAV ir yra Amerikos piliečiai. Įdomu tai, kad pagal įstatymą sūnūs turi teisę į Lietuvos pilietybę.

 Tuo metu jis pats, jei kada priimtų Amerikos pilietybę, netektų lietuviškos. Tai pašnekovas vadina dvigubais standartais.

Skaityti daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/237953/jav-lietuvis-dramblys-kambaryje-bet-jo-niekas-nemato?fbclid=IwAR0h5xXrsYbNz_K2ekK2iUAY6cRpVNHaQJViIvonnvbxPfC7-pjM0RHt10E#