Įteikti apdovanojimai Raseinių kraštą garsinantiems žmonėms

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, šeši Raseinių kraštui nusipelnę asmenys apdovanoti Raseinių rajono savivaldybės garbės ženklais, dar šešiems jaunimo atstovams įteiktos „Auksinio lūšiuko“ statulėlės. Dėl COVID-19 pandemijos šiemet „Auksinio lūšiuko“ ir Garbės ženklo apdovanojimai persikėlė į virtualią erdvę. Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną gyventojai buvo kviečiami stebėti apdovanojimų ceremoniją internete. Iškilmingą renginį transliavo Raseinių rajono kultūros centras.
   Garbės ženklo ir „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimus konkursų laureatams įteikė Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.
 
   Renginio pradžioje meras Andrius Bautronis pasveikino visus rajono gyventojus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, linkėdamas, kad ji būtų  kupina pasididžiavimo ne tik savo šalimi, bet ir žmonėmis, garsinančiais Raseinių krašto vardą. „Šiandien – ypatinga šventė. Mes džiaugiamės ne tik atkurta Lietuvos nepriklausomybe, bet ir aktyviais žmonėmis, kurie savo veikla ir pasiekimais garsina mūsų kraštą. Tai žmonės – kupini prasmingų idėjų, atviri naujovėms ir iššūkiams. Man didelė garbė šiems žmonės įteikti Garbės ženklo ir „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimus.“
 
   Raseinių rajono savivaldybės garbės ženklu už nuopelnus Raseinių kraštui ir Raseinių krašto garsinimą Lietuvoje apdovanota Regina Čepurnovienė. Kalnujų seniūnijos seniūnė prisideda prie savivaldos instituto stiprinimo, rūpinasi žymių Kalnujų apylinkėse gimusių žmonių įamžinimu ir kultūros paveldo objektų išsaugojimu.
 
   Garbės ženklas įteiktas Reginai Editai Teresiutei – Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos (SJE) narei,  aktyviai antisovietinio pasipriešinimo judėjimo dalyvei bei  krikščioniškų vertybių puoselėtojai. Daug dėmesio R. E. Teresiutė skiria ne tik rajono, bet ir visos Lietuvos jaunimo patriotiniam, pilietiniam ugdymui. Ji prisideda prie atmintų vietų išsaugojimo ir puoselėjimo, taip pat yra įvairių parodų, iniciatyvų bei edukacijų iniciatorė ir bendraautorė.
 
   Dar vienas Garbės ženklas šiemet atiteko Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus tarybos narei, Raseinių rajono literatų klubo „Dubysa“ pirmininkei Danguolei Marijai Peckuvienei. Moteris aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, savo kūryba dalinasi su Raseinių krašto ir Lietuvos žmonėmis, yra keturių knygų autorė.  
 
   Garbės ženklai įteikti skulptoriui Tadui Gutauskui ir architektui Sauliui Pamerneckiui. T. Gutauskas yra sukūręs paminklą poetui Jonui Mačiuliui-Maironiui Raseinių miesto Maironio parke, taip pat yra vienas iš Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje iniciatorių, šio projekto autorius. Saulius Pamerneckis – vienas iš Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje iniciatorių, taip pat šio projekto bendraautorius.
 
   Raseinių rajono savivaldybės garbės ženklas atiteko partizanų ryšininkui ir rėmėjui Albinui Kęstučiui Bersėnui, slapyvardžiu „Stirniukas“. Prisikėlimo apygardos štabo ryšininkas Albinas Kęstutis Bersėnas antisovietinio pasipriešinimo metu teikė pagalbą partizanams, prisidėjo prie štabo archyvinės medžiagos išsaugojimo.
 
   „Auksinio lūšiuko“ statulėlės už ypatingus praėjusių metų pasiekimus šiemet atiteko šešiems Raseinių kraštą garsinantiems jaunimo atstovams.
 
   Nominacijoje „Už pilietines iniciatyvas ir jų puoselėjimą Raseinių krašte“ apdovanota Ariogalos gimnazijos mokinė, jaunoji šaulė Rugilė Jasukaitytė. Mergina prisideda prie pilietinio, patriotinio jaunimo ugdymo, yra įvairių renginių, žygių, stovyklų ir akcijų iniciatorė bei organizatorė.
 
   „Už Raseinių krašto garsinimą mokslo srityje“ „Auksinio lūšiuko“ statulėlė įteikta Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos IVg1 klasės gimnazistui Jokūbui Trakšeliui. Gimnazistas yra rajoninių matematikos olimpiadų I vietos  (2021 m., 2020 m.) ir chemijos olimpiados III vietos (2020 m) laimėtojas. J. Trakšelis aktyviai dalyvauja rajono ir nacionalinio lygmens konkursuose ir olimpiadose, savo aukštais mokslo pasiekimais garsina Raseinių kraštą.   
 
   Nominacijoje „Už Raseinių krašto garsinimą meno srityje“ apdovanoti Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus mokiniai, sportinių šokių šokėjai Domantas Mūras ir Ieva Matulevičiūtė. Nuo 2012 m. šokėjai garsina mokyklos ir Raseinių krašto vardą užimdami prizines vietas įvairaus rango varžybose ir čempionatuose.
 
   Šiemet „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimas „Už Raseinių krašto garsinimą sporto srityje“  įteiktas lengvaatlečiui, nacionaliniam rekordininkui Simui Bertašiui. Iš Nemakščių seniūnijos, Pabalčių kaimo kilęs sportininkas 2018 m. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės metu pagerino 31-ierius metus gyvavusi Lietuvos rekordą 1500 m bėgime. Tais pačiais metais Baltijos šalių komandinio čempionato metu rekordą pagerino dar kartą. 2020 m. Simui Bertašiui daugiau nei penkiomis sekundėmis pavyko pagerinti patį seniausią Lietuvos lengvaatlečių rekordą bei mylią įveikti per 3 min. 59,25 sek.
 
   „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimas „Už inovatyvų, ūkiškumo ir verslumo plėtojimą Raseinių krašte“ atiteko  UAB „Vidukėlė“ direktorei Karolinai Marijai Grabinskienei. Karolina sėkmingai vysto Viduklėje šeimos įkurtą verslą maitinimo sektoriuje ir puoselėja Raseinių krašto tradicijas. Įmonės vadovės dėka įkurtoje kavinėje tęsiama Viduklės koldūnų gamyba ir išlaikomas jų autentiškumas,  tai įrodo 2020 m. „Viduklės koldūnams“ suteiktas Kulinarijos paveldo fondo sertifikatas.
 
Nuotraukų albumas