Sukurti testą, kuris parodytų, į kokią Holivudo žvaigždę esate panašus, užtrunka ne vieną dieną, todėl nereikėtų stebėtis, kad tokių testų kūrėjai iš mūsų kažko nori mainais, LRT RADIJUI sako informacinių technologijų specialistas Džiugas Paršonis.
Anot jo, paprastai mainais siekiama gauti žmogaus asmeninę informaciją. Komunikacijos specialisto Artūro Jonkaus teigimu, tokia informacija vėliau yra parduodama ir gali būti panaudota, pavyzdžiui, agituojant palaikyti kokį nors politiką.
Kaip teigia D. Paršonis, neretai įvairios programėlės, siūlančios atlikti testus, surasti savo „Facebook“ sielos draugą ar angelą sargą, naudojasi žmonių smalsumu. Jis tai lygina su atvejais, kai net mokslo populiarinimo žurnaluose buvo skelbiami horoskopai.
„Žmonėms įdomūs tokie dalykai, ypač sąsajos su garsenybėmis – kuo aš panašus į vieną ar kitą žvaigždę. Tuo visada sudominsi. Žinoma, paskui viskas priklauso nuo to, kiek pats žmogus yra atsargus ar informuotas apie tokio tipo testų paskirtį“, – atkreipia dėmesį D. Paršonis.
Kad tokie testai, programėlės ar internetinės svetainės turi kitą paskirtį, nei tiesiog suteikti pramogą, D. Paršonio tvirtinimu, abejoti nereikėtų:
„Kokia prasmė man, kaip programuotojui, sėdėti, kurti, pildyti duomenų bazes, ieškoti, pagal kokius parametrus pateikti informaciją? Tai yra ne vienos dienos, ne vienos savaitės ir galbūt net ne vieno mėnesio darbas. Kokia prasmė man tai daryti, jei nieko už tai negaunu? Tada ir kyla klausimas – ką iš mūsų mainais nori pasiimti? Tai, be jokios abejonės, yra mūsų duomenys.“
Skaitykite daugiau: https://it.lrytas.lt/ismanyk/2018/02/22/news/ispeja-kuo-rizikuojate-atlikdami-ivairius-testus-feisbuke-4849339/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy