Išmanios Kalėdos: 5 įrankiai dar jaukesnėms šventėms

Nors šiemet Kalėdos bus kitokios, švęsti ir kurti kalėdinę nuotaiką galime ir per atstumą. Tam prireiks tik kelių išmanių sprendimų.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, kaip smagiai pasitikti gražiausias metų šventes nuotoliniu būdu.

#1 Suplanuokite „Kalėdų senelio“ biudžetą

Kalėdinių dovanų rinkimas neturi tapti galvos skausmu – to padės išvengti specialios dovanų ir šventinio biudžeto planavimo programėlės. Jose galėsite pasižymėti savo dovanų idėjas ir sekti jų išlaidas. „iPhone“ naudotojai gali išbandyti „Santa‘s bag“, o „Android“ – „Christmas Gift List“ aplikacijas.

Šiuo metu rekomenduojame visas dovanas artimiesiems išrinkti internetu – taip ne tik išliksite saugūs, sutaupysite laiko, bet ir galėsite pasirinkti pačius geriausius pasiūlymus.

#2 Išsiųskite virtualius šventinius sveikinimus

Kadangi šiemet švęsime atskirai, savo artimuosius ir draugus nustebinkite nuoširdžiais šventiniais atvirukais. Juos lengvai paruošite įsidiegę „PicCollage Grid & Photo Editor“ nuotraukų redagavimo ir šventinių atvirukų kūrimo programėlę. Čia gausu kalėdinių rėmelių, šventinių lipdukų ir puikių fonų nuotaikingoms jūsų šeimos nuotraukoms.

Aplikacija naudotis labai paprasta – pasirinkite patikusį rėmelį ar foną, įkelkite nuotrauką iš savo telefono nuotraukų albumo, pridėkite papuošimų arba užrašykite sveikinimo tekstą ir išsisaugokite paruoštą atviruką. Tuomet galėsite greitai ir paprastai jį išsiųsti savo pasirinktiems kontaktams.

#3 Klausykitės kalėdinės muzikos

Puikią kalėdinę nuotaiką padės sukurti ir šventinė muzika. Kone didžiausią jos pasirinkimą rasite daugiau nei 180 kalėdinės muzikos stočių transliuojančioje programėlėje „Christmas Radio“. Čia gausu tiek klasikinės kalėdinės muzikos, tiek džiazo, roko, ritmenbliuzo ir kitų muzikos žanrų šventinių dainų.

Programėlės kūrėjai sako, kad viena iš šių radijo stočių, pavadinimu „My North Pole Radio“, kalėdinę muziką transliuoja tiesiai iš Šiaurės ašigalio. Daugybę šventinių dainų grojaraščių rasite ir „Youtube“ bei „Spotify“ muzikos transliavimo platformose.

#4 Renkite virtualius vakarėlius

Net jei Kalėdas švęsite skirtinguose miestuose, visus suburti prie vieno virtualaus švenčių stalo tikrai įmanoma.

Virtualiam vakarėliui pasiruoškite iš anksto. Pirmiausia, išrinkite jo datą ir išsiųskite elektroninius pakvietimus. Juos lengvai sukursite pakvietimų ir atvirukų kūrimo puslapyje „Greetings Island“.

Tam, kad vakarėlis būtų dar linksmesnis, pasiūlykite vakarėlio temą arba užduotį. Pavyzdžiui, pakvieskite visus pasipuošti kalėdiniais atributais – šventine kepuraite, akiniais ar kalėdiniu kostiumu. Pasirūpinkite ir vakarėlio pramogomis. Žaiskite protmūšius, šaradas ir pasakokite istorijas.

Išmėginkite skaitmeninę šaradų versiją „Heads Up“. Aplikacijoje rasite gausybę spėlionių temų, nuo
filmų, gyvūnų, įžymybių, legendų iki temų vaikams. Taip pat galite pažaisti smagų piešimo žaidimą „QuickDraw“. Čia žaidėjai gauna užduotis nupiešti daiktą ar objektą, o tai padaryti reikia suspėti vos per 20 sekundžių.

Galiausiai, nuspręskite kokioje platformoje rengsite vakarėlį. Galite tai daryti per „Messenger“, „WhatsApp“, „Google Hangouts“ ar kitas pamėgtas bendravimo aplikacijas. Taip pat galite išbandyti „Zoom“ vaizdo konferencijų platormą.

#5 Pradžiuginkite vaikus

Į Kalėdų laukimą įtraukite ir mažuosius. Nustebinkite juos Kalėdų senelio skambučiu. Lietuviškai kalbančiam Kalėdų seneliui paskambinti galite surinkę trumpąjį numerį 1649 (tiesa, numeris yra mokamas). O anglų kalba bendraujančiam Kalėdų seneliui nemokamai paskambinkite programėlėje „Message From Santa“.

Šioje aplikacijoje reikės įvesti vaiko amžių ir vardą. Papildomai bus galima pažymėti ir jo pomėgius. Tuomet beliks pasirinkti kokio Kalėdų Senelio skambučio norite sulaukti – jis gali pradžiuginti mažylį garso arba vaizdo skambučiu.