Iškelta čekių loterijos idėja pradėta įgyvendinti

Lietuvos žmonės jau gali registruoti kasos čekius už įsigytas prekes ir tokiu būdu dalyvauti loterijoje bei laimėti vertingų prizų.  Ankstesnės Vyriausybės vadovas, dabartinio Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius džiaugiasi, kad jo iškelta idėja pagaliau pradėta įgyvendinti.

Apie kvitų loteriją, kuri skatintų gyventojus skaidriai pirkti prekes bei paslaugas, ir tokiu būdu mažinti „šešėlinę“ ekonomiką, A. Butkevičius užsiminė dar 2014 m. Vėliau ši idėja buvo įtraukta į bendrą Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos programą, kurią turėjo įgyvendinti Valstybinė mokesčių inspekcija.

„Kai kuriose užsienio šalyse tokia loterija vyksta jau senokai. Norėjosi tokį skatinimo principą išbandyti ir Lietuvoje. Šiose šalyse loterija pasiteisino, tad manau, kad ir Lietuvoje ji turėtų duoti gerus rezultatus. Žmonės bus skatinami prašyti kasos kvitų, prekybininkai ir paslaugų teikėjai juos išduoti. Paskatinsime piliečių sąmoningumą, sumažinsime „šešėlinę“ ekonomikos dalį. Galbūt atsiras daugiau norinčių prekes ar paslaugas įsigyti iš smulkiųjų verslininkų“, – sako parlamentaras A.Butkevičius.

Čekių loteriją ketinama rodyti kiekvieną antradienį per LNK žinių laidą, 18.30 val., joje bus galima laimėti 10 prizų po 200 eurų, o kas mėnesį – vieną 5 tūkst. eurų prizą. Metinis loterijos prizų fondas sieks apie 173 tūkst. eurų.