Išgyvenk, jei pasiseks

Anksčiau žmonės apie sveikatą taip sakydavo: „Sveikata brangiausias turtas“, „Kai nėra sveikatos, visi pasaulio turtai tampa bereikšmiai“, „Liga į namus turtai iš namų“ ir pan. Šiandienos gyvenimo realybė senus posakius pildo naujais pastebėjimais: „Sirgti reikia turėti labai daug sveikatos ir laisvo laiko“, „Nemokamas gydymas po smerties“, o daktarai reikalingi tam, kad laiku konstatuotų žmogaus mirtį , kad susmirdusio laidoti nereikėtų.

Neironizuoju, labai gerbiu mediko profesiją, bet liūdžiu dėl klaikios sveikatos apsaugos sistemos, į kurią ir medikai, ir mes, potencialūs mirtininkai, patekome. Tiesiog noriu pasidalinti savo patirtimi.

Esu vyrams pavojingiausio amžiaus (taip sakė daktaras), jau perkopęs 40-metį . Dirbu įtemptą protinį darbą, kuriame privaloma periodiškai tikrinti s sveikatą specialioje medikų komisijoje. Joje šių metų sausio mėnesį man buvo pasakyta skubiai kreipti s į kardiologą ir nedelsiant šalinti mano širdelei iškilusias grėsmes. Kad galėčiau kreipti s į specialistą, pagal dabartinę tvarką, aš pirmiausiai privalėjau gauti savo šeimos gydytojo siuntimą. Suprantama, iškart pas šeimos gydytoją nepateksi, yra eilės. Maždaug po poros savaičių patekau. Tiek laiko laukiau vien tam, kad parašytų siuntimą medicinos komisijos nurodytu adresu. Daugiau nieko man iš šeimos gydytojo nereikėjo.

Tačiau tikra „linksmoji“ dalis prasidėjo tuomet, kai pabandžiau prisiregistruoti pas kardiologą. Gyvename moderniame amžiuje, tad tikėjausi užsiregistruoti internetu. Radau nurodyta, kad pas norimą kardiologą laisvų talonų nebėra, o iš naujo jų bus tik po pusantro mėnesio. Sulaukęs nurodytos datos, kuomet vėl bus pradėta registracija, nebegaišavau nė dienos, bet net ankstyvą rytą radau parašyta, kad laisvų talonų vėl ilgam nebus. Po gero mėnesio pasikartojo ta pati situacija. Tada aš nutariau pati krinti , ar manęs neapgaudinėja pati registracijos sistema? Sulaukiau virsmo į nurodytą naujos registracijos pradžią ir 0 val. 07 min. pabandžiau prisiregistruoti. Radau, kad vėl visi talonai jau „suregistruoti “, laisvų nebelikę. Kada suspėta, jei nuo registracijos pradžios tepraėjo tik 7 minutės, be to, pats vidurnaktis buvo? Niekur nesidėsi, ryto metą, atsiprašęs iš darbo, skubu į Konsultacijų polikliniką, kad bent išsiaiškinčiau, kas čia darosi ir kaip man dar gyvam pas kardiologą patekti ? Registratūroje sužinojau tik tiek, kad elektroninė registracija taip ir teveikia: iki vidurnakčio talonų dar nėra, o po vidurnakčio jau nebėra… Sakė, visi tai keikia, bet niekas nesikeičia. Aš nekeikiau, tik paprašiau mane priregistruoti pas bet kurį, kad tik greičiau. Tačiau paaiškėjo, kad mano siuntimas jau pasenęs. Tad vėl – pas šeimos gydytoją, taloną gavau apsilankymui po… trijų savaičių.

Taigi, aš, vis dar būdamas gyvas, pagaliau išvydau kardiologo šviesųjį veidą. Paklausė širdelės, kuri aiškiai jam nepatiko, patikrino pulsą ir liepė pasidaryti atitinkamus tyrimus. Tam aš privalėjau vėl eiti pas savo šeimos gydytoją, kad gaučiau siuntimą tyrimams. Aišku, vėl laukiau beveik dvi savaites, kol pateksiu, o paskui dar apie mėnesį, kol ateis eilė tyrimams.

Turėdamas tyrimus vėl kėblinu pas šeimos gydytoją, kad vėl gaučiau siuntimą pas kardiologą. Ir vėl pusantro mėnesio eilė… Kardiologas pažiūri mano atsineštus tyrimus ir sako, kad jie jo visai nedžiugina. Bet gydymo negalįs skirti , nes tyrimai pernelyg seni. Kol aš laukiau priėmimo, mano tyrimai paprasčiausiai paseno.

Kadangi aš vis dar buvau gyvas, vėl turėjau grįžti pas savo šeimos gydytoją, gauti siuntimą tyrimams, paskui laukti eilės jų atlikimui, paskui vėl grįžti pas šeimos gydytoją pasiimti siuntimą pas kardiologą, paskui… Po teisybei, kas bus paskui aš nebežinau, nes aš dar vis tebelaukiu…

3 thoughts on “Išgyvenk, jei pasiseks

  1. ble tokius pinigus pasisavina is zmoniu ligoniu kasos ir uz ka? sveikatos ministrai keiciasi o kaip tas pats tai tas pats..tik kitoj saujoj…

  2. to Augis: Kada išmoksi pasrašyti daugiau nei penkis žodžius komentaruose butinai duok visiems žinia, lituaniste. Sėkmės.

Comments are closed.