Iš saugios kaimynystės gerosios praktikos konferencijos – ne tuščiomis rankomis

Saugi kaimynystė“ – viena iš nusikaltimų prevencijos programų, didinanti žmonių saugumo jausmą, suteikianti visuomenei galimybę aktyviai dalyvauti prevencinėje veikloje, skatinanti bendradarbiavimą tarp policijos ir visuomenės.

                      Gruodžio 5-ąją Kaune buvo organizuota pirmoji Lietuvos istorijoje saugios kaimynystės gerosios praktikos konferencija. Policija, organizuodama šią konferenciją kaip baigiamąjį konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ etapą, dar kartą patvirtino, kad rėmė, remia ir rems gyventojų savisaugos iniciatyvas.

                      Lietuvoje šiuo metu veikia 2 187 saugios kaimynystės grupės. Iš visų miestų ir rajonų dalyvauti konkurse buvo atrinktos 44 saugios kaimynystės grupės.                  Konferencijoje savo sėkmės istorijomis dalinosi 6 veikliausių saugios kaimynystės grupių atstovai.  Tarp jų – ir Raseinių rajono  Mirklių kaimo saugios kaimynystės grupė.

                      Konkurse išskirtos dvi kategorijos – miestų saugios kaimynystės grupės ir regionų bei sodų bendrijų teritorijose veikiančios saugios kaimynystės grupės. Kiekvienoje iš kategorijų išrinktos ir apdovanotos trys daugiausiai balų pelniusios saugios kaimynystės grupės.

                      Trečiąją vietą regionų kategorijoje užėmė Raseinių rajono Mirklių kaimo saugios kaimynystės grupė, surinkusi 80 balų iš 100 galimų.

                       Rūpindamasi savo bei turto saugumu, Mirklių bendruomenė aktyviai įsitraukia į Saugios kaimynystės veiklą, prisideda prie saugios aplinkos kūrimo gyvenamojoje vietovėje, didelį dėmesį skiria eismo saugumui, bendradarbiauja su policija.

                       Policijos pareigūnai džiaugiasi bendruomenės aktyvumu, išradingumu, glaudžiu tarpusavio bendradarbiavimu.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato informacija.