Ir suošė gojeliai Lietuvių liaudies dainose apdainuotais medžiais (VIDEO)

Žmogaus ir medžio ryšys yra amžinas. Visi mes esame nuolat  medžių prieglobstyje, jų lydimi nuo gimimo iki paskutiniųjų valandų. Pagal Vincentą van Gogą  „Medžiai yra žemės troškimas pasiekti dangų“.

Mintis  praturtinti aplinką lietuvių liaudies dainose apdainuotais medžiais  nėra atsitiktinė. Pasodintas  tradicinis lietuviškas medis tampa lietuvių tautos istorijos, kultūros ir bendro darbo įprasminimu ir ilgalaikiu paminklu.   Ir tai puiki „Dovana Lietuvai“.

Lygiai prieš metus LR Seimo narė Vida Ačienė iniciavo idėją pasodinti  lietuvių liaudies dainose apdainuotų medžių gojelį (alėją, parkelį). Šiandien ji džiaugiasi,  kad į šį sumanymą atsiliepė Raseinių r. Šaltinio progimnazija, Girkalnio, Gėluvos, Gervinės ir Biliūnų kaimų bendruomenės, Betygalos Maironio gimnazija, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija ir Viduklės seniūnija. Idėjai įgyvendinti buvo pakviesti specialistai – konsultantai. Labai geranoriškai talkino Viduklės girininkas Raimundas Juzikis, Raseinių r. savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyr. specialistė Silvija Rudokienė,  Raseinių savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Architektūros ir teritorijų planavimo vyr. specialistė Vilma Kundrotienė, Betygalos Maironio gimnazijos biologijos mokytoja Zinaida Lukošiūnienė.

 Šį sumanymą palankiai vertino ir savivaldybė, įtraukdama jį į Lietuvos valstybės atkūrimo 100 – mečiui  skirtų renginių programą. Pirmieji darbai prasidėjo rudenį ir  baigėsi   birželio 8 dieną, kai visi projekte dalyvavę dalyviai susirinko į naują gojelį Gervinėje. Iš viso pasodinta 520 įvairiausių rūšių medžių 9 vietose: liepaičių, šermukšnių, jazminų, eglaičių, sedulų, alyvų, pušaičių, putinų , diemedžių… Šiai veiklai buvo panaudotos  savivaldybės ir asmeninės Vidos Ačienės lėšos, pačių įgyvendinimo grupių surasti resursai. Birželio 8 dieną Gervinės kaimo bendruomenės viešojoje erdvėje vyko atliktų darbų pristatymas, dainuojamos dainos pasodintiems medžiams. Įtaigiai skambėjo Viduklės Simono Stanevičiaus ir Betygalos Maironio gimnazijų kolektyvų, solistės Emilijos Bagdonaitės atlikti muzikiniai kūriniai.  Baigiamajame renginyje buvo kalbama apie šių gojelių sodinimo ir aplinkos formavimo tęstinumą. Šiame renginyje dalyvavo Paliepių, Viduklės, Raseinių miesto ir Girkalnio seniūnai, kurie palaikė šį sumanymą, ir buvo partneriai atliekant vietos parinkimo bei sodinimo darbus.

Visi džiaugiamės rezultatu- atsirado naujai  arba praturtėjo lietuviškais, dainose apdainuotais  medžiais aštuoni mūsų rajono kampeliai, pradėtas kurti parkas Raseiniuose.  Tai mūsų visų dovana Lietuvai. Medžiai su mumis, medžiai mumyse – taip nuo neatmenamų laikų. Kas žino, gal mūsų pasodinti medžiai taps šimtamečiais  ir bus nebylūs šių  dienų  įvykių liudytojai…

Projekto koordinatorės: Seimo narės V. Ačienės padėjėjos J. Garliauskienė ir V. Jasiulienė