Informacija dviratininkams. Užkirskime kelią nelaimėms!

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių (KET). Vasaros laikotarpiu gatvėse padaugėjo dviratininkų, todėl pasitaiko atvejų, kad dviratininkai ir automobilių vairuotojai kelyje tiesiog nepastebi vieni kitų. Tiek dviratininkai, tiek ir vairuotojai turi neprarasti vairavimo įgūdžių ir laikytis būtinojo atsargumo.

 Keletas svarbiausių taisyklių padės saugiau jaustis keliuose ir nekelti grėsmės ne tik sau, bet ir aplinkiniams.
KELIAS AR DVIRAČIŲ TAKAS?
    Dviratininkai turi važiuoti dviračių takais arba dviračių juostomis, o kur jų nėra – kelkraščiu. Jei kelkraščio nėra, leidžiama važiuoti važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto.

 

REIKALAVIMAI MAŽIESIEMS DVIRAČIŲ VAIRUOTOJAMS

    Važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama važiuoti ne jaunesniems kaip 14 metų, išklausius specialų mokymo kursą – nuo 12 metų. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

 

LIEMENĖ ARBA ŽIBINTAI?

    Dviratis turi būti tvarkingas, su gerai veikiančiu stabdžiu ir garso signalu. Gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Dviratininkas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Tačiau mažai kas žino, kad taisyklės nereikalauja liemenę dėvėti nuolatos. Jei dėvėti liemenės nenorite, galite įjungti žibintus dviračio priekyje ir gale. Arba atvirkščiai: galite dėvėti liemenę, tačiau nejungti žibintų”.

Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, dviračio gale- raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atsipndinčiais elementais.

    Prireikus pasukti į kairę, apsisukti ar pervažiuoti į kitą kelio pusę, reikia nulipti nuo dviračio ir kirsti važiuojamąją dalį vedantis dviratį.

 

Dviračių vairuotojams draudžiama:

– važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai, išskyrus Taisyklėse nustatytus atvejus;

– važiuoti automagistralėmis ir greitkeliais;

– važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo;

– vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų;

– vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams;

– būti velkamiems kitų transporto priemonių;

– vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas;

-važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones;

-kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis.

 

Taip pat reikia nepamiršti ir tai, kad pėstieji taip pat turi pareigų ir privalo jų laikytis.

1. Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

  1. Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – per sankryžas pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.
  2. Pėstiesiems draudžiama:
  • eiti per važiuojamąją dalį tose vietose, kur yra transporto ar pėsčiųjų atitvarai, o gyvenvietėse – ir ten, kur yra skiriamoji juosta (išskyrus pėsčiųjų perėjas ir sankryžas);
  • eiti automagistrale ar greitkeliu;
  • eiti skiriamąja juosta arba greta jos važiuojamosios dalies pakraščiu;
  • išeiti iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių;
  • eiti dviračių takais;
  • pasišalinti iš eismo įvykio vietos, jeigu pėstieji yra susiję su juo.

Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. PK info