Iki 150 eurų siūloma bausti ir butų savininkus, slepiančius rūkančių balkonuose tapatybę

 E. Genio/LRT nuotr.

Seime svarstant siūlymą uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, siūloma numatyti ir atsakomybę už tokį pažeidimą. Beje, už rūkaliaus duomenų nenurodymą pareigūnams siūloma bausti ir buto savininką – nuo 90 iki 150 eurų.

Tai siūlantį Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą įregistravo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Pasak jų, Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės pataisų projekte siūloma numatyti pareigą buto savininkui arba ilgalaikiam nuomininkui policijos ar savivaldybės pareigūno, tiriančio administracinį nusižengimą, susijusį su rūkymu daugiabučio namo buto arba patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, reikalavimu, nurodyti asmens, kuris rūkė buto savininkui priklausančio buto arba patalpos balkone, terasoje, lodžijoje duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą).

„Tai reikalinga tam, kad asmuo, rūkęs ne jam priklausančio buto balkone, terasoje ar lodžijoje negalėtų išvengti administracinės atsakomybės, pavyzdžiui, buto savininkui paaiškinus, kad rūkiusiojo buto balkone jis nepažįsta“, – sako projektą parengęs T. Tomilinas.

Daugiau skaitykite čia:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1107991/iki-150-euru-siuloma-bausti-ir-butu-savininkus-slepiancius-rukanciu-balkonuose-tapatybe?fbclid=IwAR19-AEuhG8vL5Q_qbbfc1SAKpyopztE5bsBs2JUbmxx234AqgpIcwiGT6M