Iieškojo pavogtų daiktų – rado nelegalių prekių

2018 metų gruodžio pabaigoje Raseinių rajono policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įvairių daiktų vagystės iš Girkalnio miestelio gyventojo garažo. Raseinių policijos Veiklos skyriaus tyrėjai turėjo informacijos, jog dalis pavogtų daiktų gali būti slepiami kito girkalniškio sodyboje. Sausio 24-osios rytą policijos pareigūnai pasibeldė į šio vyriškio namų duris.

Policininkai iš garažo dingusių daiktų nerado, tačiau gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose aptiko 171 pakelį cigarečių „Fest“, 155 pakelius cigarečių „Minsk Capital QS“, 71 pakelį cigarečių „Minsk City QS“, 41 pakelį cigarečių „NZ Gold“, 30 pakelių cigarečių „Premjer“, iš viso 468 pakelius cigarečių su nelietuviško pavyzdžio banderolėmis. Vyras paaiškino cigaretes pirkęs iš nepažįstamų rusakalbių asmenų savo reikmėms. Tačiau cigaretėmis pareigūnų „laimikis“ neapsiribojo – ūkiniame pastate jie dar rado 200 litrų plastikinę talpą su apie 180 litrų žymėto kuro. Jo savininkas jokių dyzelino įsigijimo dokumentų veiklos skyriaus tyrėjams nepateikė.

Raseinių rajono policijos komisariate pradėtas tyrimas dėl neteisėto akcizinių prekių įsigijimo ir laikymo. Kokią nuobaudą paskirti 43-ejų nelegalių prekių savininkui, spręs teismas. Už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, pažeidžiant nustatytą tvarką, girkalniškis buvo baustas ir anksčiau.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus, turinčius informacijos apie asmenis, užsiimančius nelegalia akcizais apmokestinamų prekių apyvarta ar kita nelegalia veikla, pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.