Ieva Strazdauskaitė – negyva, jos kūnas rastas Kėdainių rajone

Ievos Strazdauskaitės paieškos istorija baigėsi tragiškai. Skelbiama, kad dingusi mergina yra negyva.

„Gyvos merginos rasti nepavyko. Nužudyta mergina rasta Kėdainių rajone. Kūnas buvo užkastas. Visos policijos vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą merginos artimiesiems.

Mergina buvo pagrobta. Pagrindinė versija, kad tikslas buvo automobilis. Sulaikyti keturi įtariamieji asmenys“, – penktadienį spaudos konferencijoje pranešė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Mergina buvo nužudyta tą patį sekmadienio vakarą, kai buvo pagrobta.

Pirminiai duomenys rodo, kad tai buvo imituotas eismo įvykis.

„Tai tik tyrimo pradžia. Visas aplinkybes patikslinsime tyrimo metu“, – sakė L.Pernavas.

I.Strazdauskaitės sesuo per socialinį tinklą „Facebook“ draugų paprašė: „Prašau nesiųskit užuojautų, neskambinkit, duokit ramybę ir siųskit Ievai šviesą. Ačiū“.

Vėliau ir kiti artimieji per atstovus prašė gerbti jų skausmą ir netrikdyti ramybės.

Policija pranešė, kad išanalizuoti tūkstančiai pranešimų, šimtai vaizdo įrašų ir kitos informacijos, kuri surinkta tyrimo metu.

Policija žada, kad ekspertai vėliau nustatys tikslų laiką, kada mergina buvo nužudyta.

Jaunos moters ieškota nuo sekmadienio, kai savo automobiliu išvykusi iš Plungės į Vilnių sostinės ji taip ir nepasiekė ir mįslingai dingo. Jos ieškojo gausios policijos pajėgos ir artimieji. Deja, surasti gyvos nebepavyko.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį apie 1 val. 30 min. Jonavos r., netoli Žeimių miestelio esančiame miške buvo rastas merginos automobilis – rudos spalvos „Audi A7“. Jame merginos nebuvo. Policija netgi kreipėsi pagalbos į tautiečius – paviešino automobilio nuotrauką, vėliau prašė informacijos apie galėjusius ją matyti, vaizdo registratorių įrašų.

Pareigūnai vykdė intensyvias paieškas tiek miške, tiek apylinkėse, į įvykio vietą buvo iškviestas kinologas.

Merginos motina išplatino vaizdo įrašą, kuriame už vertingą informaciją, kuri padėtų rasti dukterį, šeima siūlė 10 tūkstančių eurų atlygį.

Premjeras sako esantis sukrėstas

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienio vakarą išreiškė nuoširdžią užuojautą nužudytos Ievos Strazdauskaitės tėvams ir artimiesiems.

„Aš, kaip ir visa Lietuva, esu sukrėstas šio brutalaus nusikaltimo ir jauno žmogaus žūties. Tai skaudu, beprasmiška ir nesuvokiama“, – Vyriausybės pranešime teigė S.Skvernelis.

Ministras pirmininkas taip pat padėkojo merginos ieškojusioms policijos pareigūnams. Jis taip pat dėkojo visuomenei, kuri „neliko abejinga, susivienijo, aktyviai dalinosi įtarimais ir kita informacija su teisėsaugininkais“.

Pasigedo draugas

Merginos sekmadienio vakarą pasigedo sostinėje vos taip ir nesulaukęs draugas. Policija I.Strazdauskaitės automobilį rado mobilaus telefono pagalba. Pernai metais pagamintą automobilį miške padėjo rasti automobilyje veikiantis GPS ryšys.

Pareigūnų teigimu, mergina pakeleivių neėmė, nuo Plungės važiavo viena. Trečiadienį pareigūnai patvirtino, kad gavo merginos telefoną.

Panaudojo netikrą policininko uniformą?

Pareigūnai per tyrimą išsiaiškino, kad prabangų „Audi A7“ vairavusi I.Strazdauskaitė buvo sustojusi mažiausiai dukart. Šalia Kauno esančioje degalinėje ji nusipirko gėrimo, o vėliau liudininkai sakė, kad paskui I.Strazdauskaitę riedėjo kitas automobilis.

Antrąkart I.Strazdauskaitė sustojo dar neprivažiavusi Elektrėnų. Būtent tada ir nutrūko ryšys su I.Strazdauskaite.

„Lietuvos ryto“ dienraščiui pareigūnai prasitarė, kad šioje vietoje galėjo būti suvaidinta avarija. Esą merginą galėjo sustabdyti policininko uniforma vilkintis nusikaltėlis.

„Kitaip sunku paaiškinti, kodėl mergina sustojo šioje vietoje. Net jei kas nors būtų ją bandęs stabdyti prievarta, galinga „Audi“ nesunkiai būtų pasprukusi nuo persekiotojų“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo tyrimui artimas šaltinis.

Ieškojo ir nepažįstami žmonės

Į merginos dingimą lietuviai reagavo itin pilietiškai. I.Strazdauskaitės ieškojo ne tik pareigūnai, pasitelkę pasieniečių sraigtasparnį ir žvalgęsi Jonavos, Kauno, Kaišiadorių rajonų bei Elektrėnų apylinkėse.

Šeimai pagelbėti nusprendė ir nepažįstami žmonės bei I.Strazdauskaitės ir jos draugo Gedimino Bieliausko giminaičiai.

G.Bieliausko tėvas, žinomas verslininkas, bendrovės „Plungės lagūna“ vadovas almutis Bieliauskas paprašė ir pusšimčio savo įmonės darbuotojų pagalbos.

Šaltinis: http://www.lrytas.lt