Gydytojas Vytautas ABRAITIS: Lietuvą dusinte dusina liga „gabrielius“

Vytautas Abraitis. Asmeninio albumo nuotr.

Danutė ŠEPETYTĖ
 

Biomedicinos mokslų daktaras Vytautas ABRAITIS garsėja tiesos sakymu. Jis nuolat duoda atkirtį kvailiams ir neideologizuotos medicinos faktų nepripažįstantiems propagandistams. Apie jį sakoma: jei jis patartų skiepytis, lėktų tuojau pat. Bet jis nei pataria, nei draudžia, – jis skatina galvoti. Ne veltui pogresyvistai, gydytojo žodžiais tariant, „Ingridos komjaunuoliai“ jį nuolatos įskundžia, o jo paskyra veidaknygėje nuolatos blokuojama.

– Žmonės entuziastingai diskutuoja apie Seimo ir Ministrų kabineto sveikatą, tačiau man norėtųsi išgirsti, ką jūs manote apie visuomenės sveikatą. Kokia ji?

– Apskritai ji nebuvo gera, nes labai daug žmonių serga širdies, kraujagyslių ligomis, tačiau dabar ji tapo ypač bloga. Lietuvoje buvo vienas griežčiausių karantinų Europoje, ji pirmoji įvedė pilnos skalės galimybių pasą. Prisimenat, kaip važiuodavom tėvų lankyti ketvirtadieniais, nes penktadieniais mums kelią pastodavo policija. Vaikučiai, kurie turėjo kapstytis smėlyje, dumble, persirgti ivairiausiais virusais ir bakterijomis, sėdėjo namuose prie kompiuterio…

Sirgdamas vaikas labai nusilpnina virusus ir bakterijas, o jais užkrėsta šeima žymiai lengviau perserga jų sukeltomis ligomis. Tačiau tėvai ir seneliai virusą pasigaudavo iš tokių kaip jie, nesusilpnintą, ir žymiai sunkiau persirgo. Kad taip bus, kad taip bus sujauktas imunitetas, sakė visi protingi žmonės, neįsitraukę į politinės aferos biznelį, kuriam dirigavo velniaižin kam atstovaujanti mūsų valdžia.

Daugiau skaitykite čia: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/sestadienio-respublikoje-skaitykite-gabrielius—-liga–smaugianti–lietuva/?fbclid=IwAR0MFziNcLU17Dw8TJq-w8AoatI5xPLXmgw6RVP8gpBiYaaxrvxCLj07zoM