Gydymo įstaigos raginamos įsitraukti į nuotolinius mokymus

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pakartotinai kviečia gydymo įstaigas aktyviau įsitraukti į nuotolinius mokymus, kurių tikslas – apmokyti gydytojus ir slaugytojus dirbti su koronaviruso (COVID-19) gydymui skirta įranga ir pagilinti žinias apie pagalbą pacientams.

Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) priėmė sprendimą rengti medikams skirtus nuotolinius mokymus, kurie leistų kelti jų kompetencijas apie koronavirusu infekuotų pacientų priežiūrą. Taip siekiama diegti medikų konsultavimo sistemą. Dalyvauti šiuose mokymuose yra atrinktos 20 gydymo įstaigų.

Šiuo metu mokymus jau praėjo 376 medikai, tačiau, pasak ministro, tai yra gerokai per mažai.

„Priešingai nei koronavirusas, deja, didelė dalis įstaigų nusprendė savaitgalį pasidaryti išeiginę. Dar daugiau – kai kurios įstaigos net nepradėjo mokytis ir nepanoro išnaudoti suteiktų galimybių. Toks aktyvumo lygis nuvilia. Suprantu, kad savaitgalis ir kad kol kas ne visos gydymo įstaigos susiduria su naujuoju virusu. Visgi privalu suprasti, kad kai tiesiogiai susidursite, bus jau ne laikas mokytis“, – sako A. Veryga.

Kovo 30 d. dvidešimt atrinktų gydymo įstaigų buvo informuotos ir sutiko dalyvauti mokymuose.

Įstaigos įsipareigojo sudaryti koordinacines grupes ir surinkti personalą mokymui. Iki balandžio 1 d. įrengtos vietos mokymams, sudarytos galimybės mokytis 480 žmonių per dieną.

Balandžio 2 d. pradėti mokymai. Pirmąją mokymų dieną apmokyta 68, antrąją ؘ– 308 gydytojai ir slaugytojai.

Mokymai yra organizuojami bendradarbiaujant su UAB „Krizių tyrimo centru“, specialistais iš didžiųjų ligoninių – Santaros klinikų, Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Respublikinės Panevėžio ligoninės.

 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija