Gudžius ir Petrokaitė – geriausi Baltijos lengvaatlečiai, komanda iškovojo daugiausiai pergalių (VIDEO)

Vieno taško – tiek iki pergalės Baltijos šalių komandiniame lengvosios atletikos čempionate pritrūko lietuviams. Puikiai antrą pirmenybių dieną startavę mūsiškiai per 40 rungčių iškovojo daugiausiai aukso medalių, net 17, tačiau į priekį praleido stabilesnius rezultatus demonstravusius estus.

Maža to, geriausiais Baltijos čempionato lengvaatlečiais, pagal „World Athletics“ taškų skaičiavimo lentelę, buvo pripažinti disko metikas Andrius Gudžius bei šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė.

Disko metimo varžybose A.Gudžius pasiekė tiek stadiono, tiek čempionatų rekordus. Geriausiu šeštu bandymu planetos ir Europos čempionas įrankį numetė 68,41 m.

„Varžybos šimtu procentu (pavykusios – lengvoji.lt), ko reikėjo – komandai laimėti pirmą vietą – tą įvykdėme. Rezultatas tai toks… Ankstyvas rytas, kažkaip sunku iš ryto mėtyti. Ketvirtas metimas buvo virš 69 metrų, bet užmyniau centimetrą. Gaila, bet rodo, kad ir varžybose artėju prie to. Labai nebloga reabilitacija po paskutinių varžybų Suomijoje – ten buvau pasiklydęs technikoje, truputį atpratęs nuo kelionių. Čia važiavome su ta mintimi, kad pažiūrėti, kaip sureaguos kūnas po kelionių, viskas juda gera linkme“, – sakė A.Gudžius.

Geriausio 2017 ir 2018 metų Lietuvos sportininko sezonas kaip reikiant įsibėgėjo – kitą savaitę jo laukia ir startas Deimantinės lygos varžybose.

„Po dviejų dienų išvykstu į Vengriją, ten dalyvausiu „Continental Tour“ viename iš etapų, o paskui iš karto važiuosiu į Stokholmą. Gaila, ten disko metimas ne deimantinė rungtis, bet vis tiek – bus ir Danielis Stahlis, ir kitų stiprių varžovų. Laukia smagios varžybos“, – teigė A.Gudžius.

Tuo tarpu geriausias rezultatas tarp moterų buvo užfiksuotas sulig paskutine varžybų sekunde. Vėliausiai pasibaigusiose šuolių į tolį varžybose triumfavo šeštu bandymu asmeninį rekordą pagerinusi J.Petrokaitė – 6,57 m. Šis rezultatas yra septintas per visą Lietuvos istoriją.

„Savęs nenustebinau, gal net ir daugiau tikėjausi. Smagu, kad paskutiniu bandymu rezultatas gavosi 6,57 m, bet žinau, kad tai nėra viskas – dirbsime toliau“, – sakė J.Petrokaitė.

Prieš šešerius metus šuolininkė buvo išrinkta kylančia Lietuvos lengvosios atletikos žvaigžde, tačiau karjerą ir progresą pristabdė įvairios traumos. Sportininkė prisipažįsta, kad patyrusi nugaros traumą netgi galvojo apie karjeros pabaigą.

„Žinoma, kai su trauma vargau porą metų, galvojau, kad gal ir viskas jau bus. Bet negaliu atsidėkoti gydytojui Valieriui Jasiūnui už pagalbą, nes stato kiekvieną kartą ant kojų. Ir šiemet grįžau iš Amerikos su Achilo problemomis, galvojau, kad ir šio sezono nebus, bet užtenka savaitę pas jį pavaikščioti ir kūnas sustatomas į vietas. Traumos visus kamuoja, bet kai jas įveiki ir rezultatai pagerėja, atsiranda stūmimas į priekį“, – pasakojo J.Petrokaitė.

Pergalėmis ir iškovotu maksimaliu taškų skaičiumi Lietuvos komandai dieną pradėjo ėjikai. Abi moterys ir abu vyrai užėmė pirmas dvi pozicijas.

Moterų 5000 m sportinio ėjimo rungtyje triumfavo Brigita Virbalytė, distanciją įveikusi per 22 min. 20,05 sek. Tai pirma šalies rekordininkės pergalė po pusantrų metų pertraukos – lietuvė nuo praėjusio pavasario gydėsi traumą.

„Visų pirma, džiaugiuosi pergale, nes man tai yra ir kaip simbolinė pergalė. Vis bandžiau atsigauti po traumos, bet nepavykdavo, o po to dar buvo nukeltos Tokijo olimpinės žaidynės. Šiandien atsikėlę juokavome, kad jaučiame jaudulį, nors varžybos nėra aukščiausio lygio. Tiek daug varžybų buvę, pasaulio čempionų, olimpinių žaidynių, bet vis tiek jauduliukas buvo“, – pasakojo B.Virbalytė.

Startas Uogrėje geriausiai 2015 metų Lietuvos lengvaatletei tapo pirmosiomis sezono varžybomis. Rugsėjį jos laukia startai Birštone, Druskininkuose ir Alytuje.

„Rezultatas šiai dienai yra atspirties taškas. Žinau, kad reikia sunkiai dirbti. Bet viduje jaučiu, kad viskas eina į gerą pusę. Pradėjau tikėti, kad galiu grįžti į tokį lygį arba arti to lygio, kuriame buvau 2018 metais“, – teigė B.Virbalytė.

5000 m nuotolyje antra finišavo Monika Vaiciukevičiūtė (22 min. 54,23 sek.).

Vyrų 10 000 m sportinio ėjimo varžybose triumfavo Marius Žiūkas. Pernai pasaulio čempionate aukštą 11 vietą užėmęs ėjikas šiandien distanciją nužingsniavo per 40 min. 49,89 sek.

„Esu visai patenkintas rezultatu, praėjau greičiau nei per 41 minutę – tai neblogas rezultatas, panašiai ėjau ir Australijoje, būdamas tikrai neblogos formos. Į šias varžybas atvažiavome tiesiai iš treniruočių stovyklos, jaučiasi nuovargis, tad super rezultato ir nesitikėjau. Tačiau šis rezultatas ir savijauta varžybose tikrai džiugina“, – komentavo M.Žiūkas.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (World Athletics) neseniai pranešė, kad normatyvus į Tokijo olimpines žaidynes ėjikai galės vykdyti ne nuo gruodžio 1 d., bet nuo rugsėjo 1-osios. Vis dėlto ši naujiena M.Žiūko planų nepakeitė, kadangi norint pasiekti aukštą rezultatą 20 km rungtyje reikėtų kitokio pasiruošimo.

„Planų tikrai nepakeitė, nes normatyvas yra labai aukštas – tik vieną kartą gyvenime esu ėjęs greičiau. Norint įvykdyti normatyvą, reikia stipriai dirbti, taip pat treniruočių stovyklų aukštikalnėse. Kadangi pasiruošimas vyksta Lietuvoje, planai per daug nepasikeitė“, – paaiškino M.Žiūkas.

Sidabro medalį iškovojo asmeninį rekordą pagerinęs Arturas Mastianica – 41 min. 46,7 sek.

Pergales šeštadienį iškovojo 800 m bėgęs Benediktas Mickus (1 min. 49,54 sek.), trišuolininkas Tomas Lotužis (15,57 m – asmeninis rekordas), rutulį stūmusi Ieva Zarankaitė (15,55 m), 400 m barjeriniame bėgime triumfavusi Modesta Morauskaitė (57,69 sek.).

Pastarajai bėgikei iki asmeninio rekordo pritrūko vos 0,02 sek., nors po triumfo 400 m rungtyje buvo praėjusi mažiau nei para.

„Pasirodymą vertinu tikrai labai gerai, atsižvelgiant į sezoną. Vakar 400 m rungtyje turėjau tikslą iškovoti pirmą vietą, vis dėlto tai yra komandinės varžybos, kur svarbiausia vieta, o ne rezultatas. Šiandien barjeriniame bėgime norėjau įveikti barjerus kuo techniškiau, manau, pavyko išpildyti užsibrėžtus tikslus, o prie viso to dar daviau maksimalų taškų skaičių komandai“, – džiaugėsi M.Morauskaitė.

Beje, 400 m barjerinio bėgimo rungtyje lengvaatletė specializuotis pradėjo tik pernai. Asmeninį rekordą ar artimą jam rezultatui lietuvė demonstruoja kone kiekvienose varžybose.

„Šiais metais jaučiuosi saugiau bėgdama su barjerais, bet vėlgi – visi, kas dalyvauja techninėse rungtyse, žino, kad tobulėjimui ribų nėra. Manau, kad šis rezultatas, kurį pasiekiau šiandien, yra gero kelio pradžia. Bandysime siekti dar aukštesnių rezultatų, o kitais metais, olimpiniais metais, pažiūrėsime, kuriai rungčiai pavyks pasiruošti geriau“, – šyptelėjo M.Morauskaitė.

200 m rungtyje lengvai čempiono titulą pelnė Gediminas Truskauskas, nuotolį įveikęs per 21,12 sek. Šuoliuose į aukštį nugalėtoju tapo Adrijus Glebauskas (222 cm), o 4×400 m estafetę laimėjo Lietuvos merginos (Kamilė Gargasaitė, Ema Sarafinaitė, Eva Misiūnaitė, M.Morauskaitė) – 3 min. 42,84 sek.

Pagal surinktus taškus Lietuvos vyrai buvo pirmi (141 tšk.), o moterys – antros (134 tšk.). Iš viso lietuviai pelnė 275 taškus, estai 276, tuo tarpu šeimininkai latviai – 247.

 

Autorius – Robertas Trakys