Gražina Pečkaitienė: Tegul praeitis būna mūsų ateities mokytoja (VIDEO)

„Karių kapai- geriausias pamokslas apie būtinybę saugoti taiką, o laikui bėgant, jų- taikos skelbėjų- reikšmė darosi vis aiškesnė“ sakė Albertas Schweitzeris. Ir tikrai, kapai, istorinė vieta, verta kiekvieno pagarbos ir dėmesio.
Dar dirbdama Savivaldybėje visada ieškojau galimybių įvairių kapinių tvarkymui. Pradėję bendradarbiauti su Vokiečių karių kapų globos tautine sąjunga, kurią atstovauja ats. majoras įgaliotinis Lietuvos Respublikoje Kazimieras Arlauskas, šiandien užbaigėme tvarkyti antras – Milašaičių, Ariogalos sen. ir Dobilių kaimo Girkalnio sen. Pirmojo Pasaulinio karo vokiečių kapines. Pastatėme tautodailininko Ričardo Ramanausko pagamintą Kryžių.
Vokiečių karių kapų globos tautinė sąjunga- humanitarinė organizacija, darbus organizuoja remdamasi Ženevos sutartimi (Apie humanitarinę tautų teisę) bei dvišalėmis sutartimis dėl karių kapų priežiūros. Sąjunga šiuo metu globoja daugiau nei 800 karių laidojimo vietų 43-ose valstybėse. Mūsų sutvarkytos kapinės, tai tik maža dalelė darbų, kuriuos reikia atlikti rajone.
Aš, kaip viena iš šios veiklos iniciatorių, šiandien džiaugiuosi atliktu darbu, žmonių nuoširdumu. Mes, kaip gerai sustyguota komanda: ačiū Girkalnio seniūnei Justinai Šaulienei, ūkininkui Nauriui Meliešiui ir Girkalnio seniūnijos vyrams, kurie čia buvo svarbiausia jėga. Bendruomeniškumo jausmą išsiugdę kaimų bendruomenių (Girkalnio, Milašaičių, Palkukščio) pirmininkai Klemensas Šaulys, Romanas Daujotas, Romas Rudžinskas, visada randa laiko, galimybės ir noro padėti. Darant gerus darbus- gerai jautiesi. Bent aš esu laiminga. Kažkam atrodo, kad darau tai, ko nereikėtų daryti. Kitas klausia kodėl? Man patinka daryti dėl kitų, man įdomi, naudinga visuomeninė veikla, bendrystė, be kurios negalima jaustis laimingai. Tai vidinė būsena. Tai Dievo duotas man suvokimas, apsauga, pagalba.

Gražina Pečkaitienė