Girtų vairuotojų kaskadiniai triukai Kuršėnuose (VIDEO)

Daug mačiusius Šiaulių apskrities policijos patrulių rinktinės patrulius vasario 8-osios naktį Kuršėnuose išvystas vaizdelis privertė sunerimti dėl galimų pasekmių – važiuojančiame automobilyje vyko ekipažo perdislokacija  – vairuotojas, metęs vairą, ropojo ant galinės sėdynės, o  šalia vairuotojo sėdėjęs keleivis perėmė vairavimą ir persėdo ant vairuotojo sėdynės.

                      Šitaip pasielgti „BMW 5“ automobiliu važiavę vaikinai sumanė, išvydę juos stabdantį ir paskui juos važiuojantį policijos automobilį. Patruliai  į BMW atkreipė dėmesį dėl jo  valstybinių numerių, kurie buvo švediški.

                      Išvydusiems stabdomame automobilyje vykstančius  kaskadinius triukus, policijos pareigūnams kilo dar daugiau įtarimų. Kelkraštyje  užspeitę BMW, prie jo vairo rado sėdintį 25 metų vaikiną, kuriam buvo nustatytas 1,83 prom. girtumas. Vaikinas iš  Kužių, pastaruoju metu gyvenantis Didžiojoje Britanijoje, su šios šalies teisėsauga  visokių reikalų yra turėjęs ne  kartą, tarp jų – ir už  transporto priemonės vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

                        Ant galinės sėdynės persiropštęs jaunuolis buvo 17-metis  Kuršėnų gyventojas. Jam nustatytas 0,63 prom. girtumas. Nors jis dar nepilnametis, tačiau Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams gerai   pažįstamas – baustas už alkoholinių gėrimų vartojimą, nesulaukus nustatyto 20 metų amžiaus, už amfetamino vartojimą, jam yra pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas.

                      Kadangi abu vaikinai vairavo neblaivūs, tad abiejų už vairavimą išgėrus laukia atsakomybė.  Tik ji skirtinga. Teisės vairuoti neįgijusiam nepilnamečiui, kuriam nustatytas lengvas girtumas, surašytas administracinio nusižengimo protokolas, na, o automobilio vairą perėmusio daug girtesnio  draugo laukia  baudžiamoji atsakomybė, nes tokią numato įstatymas  už vairavimą išgėrus, kai nustatomas girtumas virš 1,5 prom. Pirmasis buvo perduotas tėvams, antrasis atsidūrė areštinėje. Retorinis klausimas: ar verta buvo tokia auka, kuri draugo neišgelbėjo, o jį patį įklampino.

                      Kitas klausimas –  kam priklauso švediškais numeriai paženklintas  BMW. Iš pradžių sulaikytieji teigė, kad – niekam, po to nepilnametis nurodė, kad  šį automobilį pirko jis ir, būtent,  jis esąs transporto priemonės savininkas. Kiek ši informacija tikroviška,  teks nustatyti įvykį tiriantiems tyrėjams.

                      Ir dar vienas rebusas: nepilnametis administracinio nusižengimo protokole nepripažino vairavęs automobilį, tačiau  pridūrė – „labai gailisuosi“. Taip ir liko neaišku, ko gailisi – ar, kad būdamas girtas nevairavo automobilio? 

Šaltinis: Šiaulių AVPK