Gegužiniai giedojimai – mojavos

  Sužaliavo medžiai, pražydo kaštonai. Nuo seno katalikai gegužės mėnesį renkasi į gegužinius giedojimus (mojavas). Simono Stanevičiaus sodyboje-muziejuje jau du dešimtmečius vyksta mojavos. Tęsiama buvusios sodybos puoselėtojos, jau anapilin išėjusios Julijos Norkutės tradicija. Tai vertybė, kurią turime saugoti ir puoselėti.

   Kiekvieną gegužės šeštadienį 18 val. Viduklės, Paupio, Raseinių krašto tikintieji atvyksta į mojavas. Čia, prie Marijos altorėlio apipintu vainiku, puoštu išaugintomis gėlėmis, žydinčiomis alyvomis, giesmėmis ir maldomis garbiname Švč. Mergelę Mariją, dėkojame, prašome. Sodybos puoselėtojas muziejininkas Klemensas Krolys džiaugiasi, kad su kiekvienais metais susirenka vis gausesnis būrys, dėkoja susirinkusiesiems už maldas, ramybę, pakilią nuotaiką ir drauge praleistą laiką.

   Kviečiame atvykti gegužės 25 d. į Simono Stanevičiaus sodybą-muziejų, Viduklės sen. Kanopėnų k., kur vyks paskutiniai mojavos giedojimai – atvažiuokite, patikėkite savo maldas ir mintis Mergelei Marijai, mūsų visų Motinai ir globėjai.

Nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=6Q2XpQD6Yyg  

Muziejininkė Vita Tarvydienė