Garbingo pavadinimo aikštė atvėrė savo erdvę

Savivaldybės meras Algirdas Gricius, administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus apžiūrėjo baigtą renovuoti Raseinių miesto Nepriklausomybės gynėjų aikštę. Rangos darbus atlikusios UAB „Raseinių statyba“ generalinis direktorius Saulius Bekampis pasidžiaugė, kad nustatytu terminu (iki šių metų liepos 28 d.) įvykdė savo įsipareigojimus, trumpai papasakojo, su kokiais iššūkiais teko susidurti vykdant šį projektą.

   Nepriklausomybės gynėjų aikštė raseiniškiams yra brangi ne tik savo pavadinimu, bet ir svarbi tuo, kad ji yra pačiame miesto centre – į ją veda net trys pagrindinės gatvės. Šioje žmonių nuolat lankomoje vietoje paklota nauja danga, įrengtas modernus apšvietimas, mažoji architektūra, yra žaliųjų plotų, numatytos vietos gėlynams ir naujiems sodinukams.

   Visa teritorija yra suskirstyta į funkcines erdves – atviras centras bus pritaikytas renginiams, į pakraščiuose įrengtas poilsio zonas veda takai. Šalia jų pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai ir kiti šiuolaikinei viešajai erdvei būtini atributai.

   „Man ši aikštė palieka labai gerą įspūdį ne tik naujomis atsivėrusiomis erdvėmis, bet ir tuo, kad jos paskirtis – daugiafunkcė. Per rajono Rudens šventę planuojame pasodinti mažiausiai 12 medžių, kuriuos sodins kiekvienos seniūnijos atstovai. Nauja augmenija papuoš žaliąjį miesto rūbą. Yra minčių čia pastatyti laikrodį ant aukštos kolonos, kuris simbolizuotų mūsų krašto istorinį vystymąsi. Lietuvos valstybės šimtmečio metais tai suteiks naują prasmę šiai garbingo pavadinimo aikštei, kuriai šiemet sukanka 70 metų. Manau, kad Kalėdų didžiųjų švenčių išvakarėse čia bus pastatyta ir įžiebta Kalėdų eglė. Be to, šioje teritorijoje pakanka vietos ir keletui suvenyrų, gaivinančių gėrimų, ledų kioskams. Smulki prekyba taip pat pagyvintų aikštę, ji taptų dar patrauklesnė raseiniškiams ir jų svečiams“, – teigė meras Algirdas Gricius.

   Savivaldybės administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas irgi neabejoja – ši aikštė taps dar vienu raseiniškių traukos centru.

   „Dabar matome dar ne visą aikštės vaizdą. Laikui bėgant, joje atsiras skulptūrų, stendas su visa rajono istorija, kitos naujos atributikos, kuri iš pradžių kai kuriems žmonėms kelia abejonių, bet vėliau jos pasiteisina ir sulaukia gero žodžio. Mums nereikia baimintis tų naujovių, didesnių erdvių, kurios būtų gyvos, teiktų žmonėms malonumo. Manau, kad čia bus organizuojami koncertai, ir kiti žmonėms patrauklūs renginiai, nes ši viešoji erdvė yra pritaikyta įvairaus amžiaus žmonių laisvalaikiui“, – pabrėžė administracijos vadovas.

   Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus taip pat pateikė keletą įdomių idėjų, galinčių šią aikštę paversti itin patrauklia vieta ne tik raseiniškiams, bet turistams, per Raseinių miestą važiuojantiems kitų rajonų gyventojams.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė