Fantastišką pirmą kėlinuką sužaidusi „Lūšies“ ekipa – per žingsnį nuo RKL aukso

Nuotr. Sauliaus Čirbos

Šeštadienį Raseiniuose buvo sužaistos trečiosios Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono finalo rungtynės, kuriose Šilalės „Lūšies“ (6) atstovai po itin atkaklios kovos palaužė „Raseinių“ (1) ekipą ir vėl susigrąžino savos aikštės pranašumą.

Svarbiausi rungtynių akcentai susidėliojo pirmajame kėlinuke, kuomet totalinį krepšinį pademonstravusi svečių ekipa vos per dešimt minučių pelnė 34 taškus ir pasiuntė varžovus į nokdauną (34:18).

Nors po trumpos pertraukėlės „Raseinių“ komanda atsigavo ir išsprendusi savo problemas gynyboje pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau skurdus puolimas neleido aikštės šeimininkams priartėti prie varžovų, tad dvikovos pusiaukelėje „Lūšies“ vyrai vis dar mėgavosi triuškinama persvara (51:32).

Prie sienos priremti „Raseinių“ atstovai antroje susitikimo dalyje padarė išvadas ir puolime parodę visiškai kitą savo veidą ėmė pamažu artėti prie varžovų ir net buvo atgaivinę rungtynėse intrigą, tačiau šeštadienio vakarą aikštės šeimininkams stebuklo sukurti nepavyko.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes po Antano Montrimavičiaus dvitaškio „Raseiniai“ priartėjo iki keturių taškų (77:81). Tačiau netrukus svečių snaiperis Justas Košys smeigė tritaškį (84:77) leisdamas ramiau atsikvėpti „Lūšies“ sirgaliams.

Likus žaisti 1.40 min. antrųjų rungtynių didvyris Gediminas Butkus dviem baudų metimais dar buvo atgaivinęs raseiniškių viltis (79:84), tačiau jau kitoje atakoje J.Košys smeigė dvitaškį taip galutinai pribaigdamas varžovų komandą (86:79).

Per likusį dvikovos laiką abi komandos dar pasikeitė taikliais baudų metimais, tačiau jie jokios įtakos rungtynių tėkmei nepadarė, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Lūšies“ pergalę rezultatu – 87:81.

„Lūšis“: J.Košys (7 rez.perd.) 19, Mindaugas Čepauskas 17, Valdas Undraitis 16.

„Raseiniai“: G.Butkus (30 naud.balų) 31, Benas Ilevičius 16.

Šiose rungtynėse abi komandos „iš žaidimo“  atakavo kone identišku taiklumu 47,5% (29/61 met.) ir 46,2% (31/67 met.). Tačiau koją „Raseiniams“ pakišo net 7 pramesti baudų metimai (14/21 baud., 66,6%), kai tuo tarpu Šilalės vyrai prametė vos 2 baudas (14/16 baud., 87,5%).

Serijoje iki trijų pergalių „Lūšies“ ekipa pirmauja 2-1, ketvirtosios ir, galbūt, lemiamos rungtynės vyks ketvirtadienį, balandžio 25 d., Šilalėje.