Europoje šią savaitę bus pragariškai karšta: kils pavojus gyvybei

Iš Afrikos žemyno į Europą plūstantis karštis šią savaitę gerokai kilstels termometrų stulpelius. Manoma, jog vietomis bus pasiekti nauji karščio rekordai.
Visur paskelbti perspėjimai apie didelį pavojų sveikatai, o vaikams ir senyviems žmonėms patartina likti namuose.
Ši brutali karščio banga neatslūgs iki pat savaitės pabaigos. Ji į Europą atkeliauja nuo Sacharos ir vadinama istorine ar net mirtina.
Prognozuojama, jog labiausiai tai palies Prancūziją, Vokietiją, Belgiją ir Šveicariją. Vietomis čia temperatūra šoktels iki 40 laipsnių. Toks karštis šioms šalims nėra įprastas.
Prancūzijoje dėl karščio jau paskelbtas oranžinės spalvos pavojaus signalas, o rytinėje Vokietijoje įspėjimai dėl galimų miškų gaisrų.
Prancūzija baiminasi, kad nepasikartotų pragaištingosios 2003 metų vasaros scenarijus. Tuo metu, rugpjūtį, Europoje nuo karščio sukeltų negalavimų mirė net 70000 žmonių, o vien Prancūzijoje net 15000 žmonių.
Skelbiama, kad šiuo metu oro kondicionavimo priemonės parduotuvėse tiesiog šluojamos nuo lentynų, policijos pareigūnai gatvėse benamiams dalina vandens butelius.
Valstybė deda visas pastangas, kad tik būtų išvengta skaudžių žmonių mirčių. Pasirūpinta, jog savivaldybės įstaigose veiktų „vėsūs kambariai“, taip pat prailgintos baseinų darbo valandos, įrengta papildomų geriamo vandens fontanėlių.
fb91082e.jpg

© Le Tellec Stephane | Abaca | PA 
Pirmadienį vietomis Prancūzijoje jau buvo fiksuojami 34 laipsniai karščio. Prognozuojama, kad didžiausias karščio pikas bus apie ketvirtadienį, penktadienį. Jis apims vakarines ir centrines Europos dalis.
Dienomis Vokietijoje ir Prancūzijoje temperatūra šoktels iki 40 laipsnių. Skelbiama, kad dabartiniai birželio mėnesio karščio rekordai Prancūzijoje buvo 41,5 laipsniai karščio, o Vokietijoje 38 laipsniai karščio.
MeteoFrance teigia, jog ši karščio banga gerokai stebina savo intensyvumu ir ankstumu (dar tik vasaros pradžia, o karštis rekordinis).
Accuweather meteorologai perspėja, jog dėl didelės oro drėgmės jutiminė temperatūra kai kur pasieks net 47 laipsnius, o pailsėti nepavyks net naktimis. Tai gali būti itin pavojinga senyvo amžiaus žmonėms ir turiniems problemų su širdimi.
Taip pat tiems, kurie nevartoja pakankamai vandens, nes gali grėsti dehidratacija. 
5daa65ad.jpg

© Tropicaltidbits.com |
Karščio neišvengs ir kitos šalys
Štai Jungtinėje Karalystėje ir Skandinavijoje temperatūra taip gerokai šoktels aukštyn. Čia bus apie 30 laipsnių karščio.
O Ispanija ir Portugalija gali sulaukti net 43 laipsnių karščio. Baiminamasi dėl galimų krūmynų ir miškų gaisrų. 
Bus tik blogiau?
Mokslininkai jau kuris laikas skambina pavojaus varpais ir mėgina atkreipti žmonijos dėmesį, jog dėl vykstančios klimatos kaitos tokios pavojingos karščio bangos tik dažnės ir stiprės.
Jei nebus imtasi skubių veiksmų, tuomet bus prarasta labai daug žmonių gyvybių, o kai kurios vietovės dėl karščio taps negyvenamomis.