Emocinė mobilizacija kritiniu momentu

Emocinė mobilizacija. Kas tai ir kodėl apie ją prakalbome būtent dabar?

Kai vasario mėnesį planavome, kad kovo mėnesio komunikacijos tema bus „Be Dramos su CV-Online“: darbo paieška Be Dramos, atlyginimas Be Dramos ir kolektyvas Be Dramos, net neįsivaizdavome, kad nuo kovo vidurio darbo rinkoje prasidės tokia Drama: tie, kurie ieško darbo, greičiausiai, renkasi nebūtinai tą darbą, kurio norėjo, tie, kurie norėjo didesnio atlyginimo, dabar džiaugiasi, kad apskritai jį gaus, net ir sumažintą, tie, kurie skundėsi nesugyvenamu kolektyvu ir prastu mikroklimatu, dabar tikisi grįžti į biurą ir vėl susitikti gyvai su kolegomis.

Dabar kaip niekad svarbu išlaikyti sveiką, racionalų ir Be Dramos mood‘ą. Neužsibūti šoko ar apatijos būsenoje, neužtrukti bejėgiškumo ar abejingumo laikotarpyje ir pažvelgti į situaciją iš ateities perspektyvos. Tokios ateities, kuriai pamatus kuriame dabar. Ateities, kuri bus tokia, kiek ir kokių pastangų įdėsime dabar. Suprantama, kad kritiniais momentais vienus ištinka emocinis stuporas, pasyvumas, o kiti mobilizuojasi. Mobilizuoja savo psichinę būseną ir fizines jėgas. Analizuoja, ieško sprendimų, imasi veiksmų. Jei negali pakeisti situacijos, keičia požiūrį. O šiuo metu, greičiausiai, tenka modeliuoti ne tik naują požiūrį, bet ir modifikuoti situaciją. Taigi, kurioje jūs pusėje?

Emocinės mobilizacijos pagrindas – emocinis intelektas, arba, kalbant paprasčiau, emocijų valdymo įgūdžiai.

Emocinė mobilizacija. 5 pratimai/patarimai

Nuo žinių, o ypač neigiamų, gausos gali būti sunku realiai ir objektyviai vertinti situaciją (asmeninę/įmonės). Emocinė mobilizacija gali būti pasiekta šiais 5 veiksmais:

  1. Pagalba.

Racionalumą išlaikiusius patarėjus (vidinius, išorinius). Bendraukite, bent jau nuotoliniu būdu. Palaikykite ryšius su šeimos nariais, draugais, kolegomis. Ir kalbėkite ne tik apie tai, kad blogai, bet ir apie kasdienybės, kad ir smulkius džiaugsmus.

2. Situacijos analizė.

Skirkite laiko situacijos įvertinimui ją sistemingai aprašant, suskaičiuojant, modeliuojant ateities scenarijus. Dabar veikia labai stiprus skubos efektas, bet leiskite sau šiek tiek sustoti ir ramiai pagalvoti, išanalizuoti. Ir vėl, jei reikia, prašykite pagalbos.

3. Veiksmų planas.

Pasiruoškite veiksmų planus a, b, c, d ar kiek tik reikia. Veiksmų planų ruošimui galite panaudoti daugybę idėjų generavimo metodų: smegenų šturmą, minčių žemėlapius, atsitiktinių objektų metodą ir t.t., gal turite tik jums vienam būdingus, pasiteisinusius idėjų generavimo būdus. Bet tam, kad jūs paruoštumėte veiksmų planą, turite žinoti, kokią problemą sprendžiate. Ir dar kartą, į veiksmų planų kūrimą įtraukite kitus žmones, pagal situaciją – šeimos ar kolektyvo narius, nes kelios galvos geriau nei viena.

4. Balansas.

Leiskite susigulėti mintimis ir dar kartą viską pergalvokite. Nespauskite savęs visiškai ir neribotai. Poilsis, pertraukėlės, veiklų keitimas padės išlaikyti šaltą protą. Jei dirbate nuotoliniu būdu, nesėdėkite kaip prikalti prie darbo vietos, pertraukėlių metu padarykite mankštą, pajudėkite.

5. Pomėgiai.

Duokite smegenims atokvėpį, užsiimkite visiškai kitokia veikla (tikiuosi, turite kokių nors laisvalaikio pomėgių), smegenys, turėdamos jūsų sukauptą informaciją, pateiks išeitis sprendimus. Ramybės būsena svarbi ne tik kūnui, bet ir smegenims. Perkrovos silpnina. Ar prisimenate, kai sakėte, kai turėsiu daugiau laisvo laiko, tai darysiu …. Būtent tuo ir užsiimkite. Dabar.

Sėkmės ir sveikatos!