Elektroninė vinjetė – dažniausiai užduodami klausimai

Pasikeitus kelių naudotojo mokesčio tvarkai, kelių naudotojams iškyla daug klausimų dėl vinječių įsigijimo internetu. Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kas yra elektroninė vinjetė?

Elektroninė vinjetė yra elektroninis įrašas Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinėje sistemoje, patvirtinantis naudotojo mokesčio sumokėjimo faktą ir leidžiantis jos galiojimo laikotarpiu naudotis aukščiausios kategorijos keliais A1–A18. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministro įsakymu dėl 2007 m. kovo 23 d. įsakymo Nr.3-97 „Dėl vinječių formos, jų reikalavimų ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo, nuo 2018 vasario 1 d. Kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą patvirtinantis dokumentas yra popierinė (kurios buvo parduodamos iki 2018 m. rugpjūčio mėnesio ir galioja iki jose nurodytos galiojimo pabaigos) arba elektroninė vinjetė (nuo 2018 m. rugpjūčio mėnesio galima įsigyti tik elektronines vinjetes).

Ar galima keisti elektroninės vinjetės duomenis, po to kai mokėjimas atliktas ir elektroninė vinjetė jau nupirkta?

Suklydus įvedant transporto priemonės valstybinį numerį ir (arba) transporto priemonės kategoriją, ir (arba) emisijos klasę, vinjetės keitimas galimas tik jei nesikeičia vinjetės kaina.

Taip pat vinjetę galima keisti jei transporto priemonė, kuriai buvo įsigyta elektroninė vinjetė, sugadinama nepataisomai eismo įvykio metu, stichinių nelaimių, gaisro atveju. Vinjetė keičiama ir pakeitus transporto priemonės valstybinio registracijos numerio ženklą, taip pat vagystės ir transporto priemonės pardavimo atveju.

Kaip įsitikinti ar elektroninė vinjetė mano transporto priemonei nupirkta ir kelių naudotojo mokestis sumokėtas?

Internetinio puslapio www.keliumokestis.lt skiltyje „Tikrinti vinjetę“ įveskite transporto priemonės registracijos šalį, transporto priemonės registracijos numerį ir paspauskite tikrinti.

Ar galima gauti sąskaitą faktūrą už įsigytą vinjetę?

Sąskaitos faktūros už vinječių pirkimą nėra išrašomos, nes tai nėra prekė ar paslauga, tai – mokestis. Tačiau galite gauti dokumentą, kuris patvirtina pirkimą. Jei vinjetę pirkote nesusikūrę vartotojo paskyros, dokumentą, patvirtinantį elektroninės vinjetės pirkimą, galėsite atsispausdinti ar išsaugoti tik vinjetės pirkimo metu, o registruoto pirkimo atveju dokumentai bus prieinami nuolat.

Kodėl naudinga turėti paskyrą www.keliumokestis.lt?

Atlikę registraciją, galėsite neribotai pirkti elektronines vinjetes, stebėti jų informaciją, sudaryti transporto priemonių sąrašą bei naudotis kitais patogiais papildomais funkcionalumais. Neregistruoto pirkimo metu vartotojas vienu metu gali pirkti ne daugiau kaip vieną vinjetę, o nupirktos elektroninės vinjetės pirkimą patvirtinantį dokumentą galėsite atspausdinti ir išsaugoti tik iš karto po pirkimu. Uždarius internetinį nupirktos vinjetės langą, šis dokumentas nebebus prieinamas.

Ar su savimi reikia turėti elektroninės vinjetės įsigijimo dokumentą?

Ne, elektroninės vinjetės įsigijimą patvirtinantis dokumentas yra informacinio pobūdžio, jo vežiotis su savimi nereikia.

Ar galima vinjetę įsigyti kitose platinimo vietose?

Taip, vinjetes galima įsigyti ir šalies degalinėse bei kitose platinimo vietose, kurių sąrašą galite rasti paspaudę čia.

Ar galima keisti vinjetę, kuri pirkta fizinėse vinječių platinimo vietose?

Elektroninė vinjetė, įsigyta fizinėse elektroninių vinječių platinimo vietose, gali būti koreguojama ar anuliuojama atsiimant visą elektroninės vinjetės vertės sumą, nepraėjus 1 valandai nuo elektroninės vinjetės įsigijimo laiko. Šis koregavimas gali būti atliekamas tik toje fizinėje elektroninės vinjetės įsigijimo vietoje, kur ji buvo įsigyta. Praėjus ilgiau nei valandai, arba tuo atveju, kai vinjetė įsigyta ne fizinėje platinimo vietoje, reikia kreiptis į Kelių direkciją dėl vinjetės koregavimo. Elektroninės vinjetės gali būti koreguojamos šiais atvejais:

1) pakeitus transporto priemonės valstybinio registracijos numerio ženklą;

2) kai transporto priemonė, kuriai buvo įsigyta elektroninė vinjetė, sugadinama nepataisomai eismo įvykio metu, stichinių nelaimių, gaisro atveju;

3) suklydus įvedant transporto priemonės valstybinį registracijos numerį ir (arba) transporto priemonės kategoriją ir (arba) emisijos klasę;

4) dėl transporto priemonės, kuriai buvo įsigyta elektroninė vinjetė, vagystės;

5) pardavus transporto priemonę, kuriai buvo įsigyta elektroninė vinjetė.

Detalesnę informaciją apie kelių naudotojo mokestį galite rasti Lietuvos automobilių kelių direkcijos interneto svetainėje adresu: http://lakd.lrv.lt/lt/keliu-mokesciai-ir-rinkliavos/naudotojo-mokestis

Šaltinis: https://eismoinfo.lt