Elektrinės cigaretės sukelia mirtiną bronchiolitą

Veiperiai (žmonės, rūkantys elektronines cigaretes) rizikuoja susirgti mirtinu bronchiolitu su plaučių audinio uždegimu. Prie tokių išvadų priėjo mokslininkai po to, kai atrado, jog 75 proc. kvapų, skirtų elektroninėms cigaretėms, sudėtyje yra toksinio chemikalo.

Diacetilas, cheminė medžiaga, naudojama kaip kvapo pakaitalas maisto produktuose, tapo bronchiolito su plaučių audinio uždegimu priežastimi. Ši liga anksčiau buvo nustatytas kukurūzų spragėsių gamyklos darbuotojams.

Laikoma, kad diacetilą galima naudoti maiste, bet JAV Nacionalinis darbo apsaugos institutas pranešė, kad medžiaga tampa pavojinga, jeigu ilgą laiką įkvepiama. Diacetilas sukelia uždegimus, randų susidarymą, smulkiausių plaučių kvėpavimo takų (bronciolių) susiaurėjimą.

Dėl to žmogus negauna reikiamo deguonies kiekio. Tyrėjai sako: reikia imtis skubių veiksmų, kad kuo tiksliau būtų nustatytas pavojingos medžiagos paplitimas tarp elektroninėms cigaretėms skirtų kvapų.

Daugiau skaitykite: https://www.refa.lt/elektrines-cigaretes-sukelia-mirtina-bronchiolita/?fbclid=IwAR2tJwt2f6mcNU1n-0Xjf1JUE6j17o8-J_iT3dsTINtNbal8pv7AvC_0HS0