Ekspertų paaiškinimas, kodėl kai kurie lietuviški produktai užsienyje – pigesni

Mažesnes lietuviškų produktų kainas užsienyje pramonininkai aiškina masto ekonomija, kai produkto vieneto savikaina mažėja, didinant produkcijos gamybos ar pardavimo mastą bei efektyvumą.

Tačiau ekonomistas Justas Mundeikis sako, kad šis paaiškinimas tiktų tik tuo atveju, jei Lietuvoje ir užsienyje būtų parduodama skirtinga produkcija. Pašnekovas taip pat priduria, kad kainų skirtumas priklauso ne tik nuo gamintojų, tačiau ir nuo prekybininkų.

Apie pigesnius užsienyje nei Lietuvoje pieno produktus praėjusią savaitę LRT RADIJUJE kalbėjo Seimo narė Aušra Maldeikienė.

„Kodėl Lietuvoje pieno produktai tokie brangūs? Todėl, kad tomis lietuviškomis kainomis dempinguojame jų eksportą į kitas valstybes. Mes dengiame jų eksportą. […] mes padedame jiems pigiai pardavinėti ir gauti didelį pelną Vakaruose, mums sumokant“, – sakė A. Maldeikienė.

Socialinių tinklų vartotojai anksčiau užsienio parduotuvėje yra pastebėję pigesnio nei Lietuvoje lietuviško mineralinio vandens ar alaus.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/mano-pinigai/2018/12/04/news/ekspertu-paaiskinimas-kodel-kai-kurie-lietuviski-produktai-uzsienyje-pigesni-8445012/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy