Džiugi žinia iš Rumunijos

Po ilgos laukimo pagaliau atkeliavo džiugi žinia iš Rumunijos, kur Raseinių rajono kultūros centro jaunieji menininkai dalyvavo XV-ame tarptautiniame  dailės ir dailiųjų amatų  konkurse „Rudens spalvos“.  Laikui bėgant, šis meninis konkursas iš respublikinio tapo tarptautiniu, sujungdamas kūrybiškumą ir vaizduotę be sienų. Šį konkursą organizavo Lipovos miesto rotušės vaikų klubas.

Konkurse dalyvavo 3976 kūrėjai iš Rumunijos ir 500 jaunųjų dailininkų iš užsienio šalių: Bulgarijos, Indijos, Kinijos, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Moldavijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovėnijos, Turkijos ir Ukrainos. Buvo išdalinti 742 diplomai ir išleistas šio konkurso katalogas su pirmas vietas laimėjusiųjų dalyvių piešiniais ir rankdarbiais. Šiame kataloge yra ir Justino tapybos darbas „Liepsnojantis miškas“.

Rudeniniai piešiniai visada būna labai spalvingi ir ekspresyvūs. Jiems dvasią įkvepia nuostabus gamtos spalvų žaismas. Tai buvo įamžinta ir raseiniškių kūryboje. Ją puikiai įvertino rumunai. Dailės studijos vaikams buvo skirtos net trys prizinės vietos: Justinui Mižutavičiui (I vieta 11-16 metų amžiaus grupėje), Agnieškai Aukštakytei (II vieta pradinių klasių grupėje) ir Esterai Germanavičiūtei (II vieta 7-10 metų amžiaus  grupėje). Visi jaunieji kūrėjai gavo konkurso diplomus. Vadovei iš Rumunijos atkeliavo padėka už puikius mokinių piešinius. Dailės studijos kūrėjų įvertinti piešiniai buvo eksponuojami tarptautinėje parodoje Rumunijoje Lipovos mieste.

Džiugu, kad Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vaikai garsina Raseinius ne tik respublikoje, bet ir už jos ribų.

Teksto ir nuotraukų autorė Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė