Dirbate užsienyje ir galvojate apie sugrįžimą? Tuomet mokesčių susigrąžinimas jus pradžiugins

Grįžimas namo visada yra ypatingas, o dirbusiems užsienyje sugrįžimo įspūdžius gali praturtinti dar vienas dalykas – tai mokestinė dovanėlė, kuri priklauso tiems, kurie dirbo užsienyje ir mokėjo mokesčius svečioje šalyje. Todėl viskas, ko reikia, tai paprašyti sugrąžinti jums priklausančią dalį. Kaip tai gali būti?

Mokesčiai, kuriuos galima susigrąžinti

Mokesčiai gali būti ypatingi – vienus reikia sumokėti, o kitus galima susigrąžinti. Žinoma, dažniausiai susigrąžinti galima ne visus mokesčius, o tik pajamų mokesčių permokas. Mokant mokesčius pasitaiko įvairių klaidų, todėl sumokama daugiau negu reikia, o tai darant metai iš metų, neretai gaunama gana solidi grąžintina suma. Kiekvienas turi galimybę susigrąžinti mokesčius, bet laikotarpis, už kurį galite tai padaryti, yra ribojamas – tai gali būti nuo 3 iki 6 metų. Kiekvienoje šalyje veikia skirtinga mokesčių sistema, dėl to skiriasi ir laikotarpis. Pavyzdžiui, jei nesusigrąžinote mokesčių iš JAV už praėjusius 3-ejus metus, tai po to šie pinigai keliauja į valstybės biudžetą ir galimybių juos susigrąžinti nebeturite.

Vis dėlto, tam tikromis situacijomis galite atgauti visus sumokėtus mokesčius. Dažniausiai taip nutinka, kai uždirbtos pajamos nesiekia tos šalies nustatyto neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD). Todėl dirbusieji sezoninius ar trumpalaikius darbus, turi didelių šansų susigrąžinti visus mokesčius.

Mokesčių susigrąžinimas neturi jokios įtakos jūsų tolimesnėms galimybėms įsidarbinti toje šalyje, pensijų, pašalpų ar kitų socialinių garantijų gavimui. Socialiniai mokesčiai dažniausiai nėra grąžinami. Jei mokėjote mokesčius kitoje šalyje, tai Lietuvoje jokių papildomų mokesčių nereikia mokėti.

Taip pat reiktų žinoti, kad mokesčių susigrąžinimas galimas tik iš valstybių, pasirašiusių su Latvija dvigubo apmokestinimo sutartis, tačiau daugelis Europos valstybių yra tą padariusios.

Kaip susigrąžinti mokesčius?

Kartais mokesčių susigrąžinimas nebūna sklandus ir iškyla netikėtų problemų. Pavyzdžiui, pasirodo, kad trūksta tam tikrų dokumentų, neteisingai užpildėte deklaraciją, jums paskambino mokesčių inspektorius, bet dėl kalbos barjero nesusikalbate ir pan. Todėl norėdami išvengti tokių ar panašių nesklandumų, galite skirti tam laiko ir pasiruošti savarankiškai užsiimti šiuo procesu arba galite pasirinkti tarpininkaujančias įmones, kurioms yra jų profesionalumo ir operatyvumo sritis. Specialistai už jus sėkmingai pasirūpins visais mokesčių grąžinimo etapais – gaus reikiamus ir trūkstamus dokumentus, užpildys deklaraciją ir išspręs kitus procedūrinius ar komunikacinius darbus.

Mokesčių susigrąžinimo procesas vyksta teikiant deklaracijas užsienio valstybinėms mokesčių institucijoms finansinių metų pabaigoje (kiekvienoje valstybėje šie metai gali skirtis) arba baigus darbus ir palikus šalį, kurioje dirbote. Taip pat svarbu turėti ir reikalingus dokumentus, pavyzdžiui, asmens kortelės ar paso kopijas, specialias formas apie jūsų uždirbtas pajamas ar sumokėtus mokesčius (Didžiojoje Britanijoje tai yra P45 ir P60 formos, Vokietijoje – Lohnsteuerbescheinigung, Olandijoje – Jaaropgave ir t. t.) arba paskutinius algalapius ir kitus dokumentus. Reikalingų dokumentų kiekis ir jų pobūdis priklauso nuo valstybėje vyraujančios mokesčių tvarkos. Viską teisingai atlikus beliks laukti mokesčių permokos sugrąžinimo, o tai įprastai trunka nuo 3 iki 6 mėnesių. Tad, jei dirbote užsienyje, nepraleiskite progos pasidaryti dovanėlę sugrįžę namo, nes mokesčiai ne tik iš jūsų ima, bet ir grąžina.

Šaltinis: http://www.silelis.info