Būti, ar nebūti Purvės parkui Ariogaloje? (VIDEO)

Liepos 16 dieną Ariogaloje vyko miesto gyventojų susitikimas su Raseinių savivaldybės specialistais dėl Purvės parko renovacijos projekto, nors, pasak gyventojų, toji vieta nėra Purvės parkas.  Taigi savivaldybės klerkai įgijo truputį istorijos žinių, kuriom po susitikimo pasinaudojo jie patys.

Susitikime buvo daug kalbama gal tik  patiems valdininkams suprantama kalba. Šiaip jau taip ir būna:  jeigu  nori kažką „prasukti“, užmaskuoti, tai tą lengviausia padaryti būtent painiai kalbant. Rodos, viskas paprasta, pasakytų paprastai, žmonių kalba ir viskas bus aišku. Bet ne…

Kadangi Ariogalos miesto gyventojai labai nori išsaugoti savo žaliuosius plotus, tai ir į šį susitikima atėjo jų labai daug. Seniūnijos salė netalpino visų norinčiųjų dalyvauti, todėl buvo nuspręsta persikelti į kultūros namų salę. Bet nuo vietos pakeitimo aiškumo neprisidėjo: vieni mažai ką suprato, o kiti nelabai tiki, kad įsismaginusius pjūklus bei buldozerius dar galima sustabdyti.  Tačiau miesto gyventojai apsisprendė ieškomo ieškoti patys:  ryžtingai nusiteikus susiburti  į tvirta kumštį ir neatsitraukti nei per žingsnį.

Keisti pakvietimai

Dar prieš susitikimą vienas Raseinių savivaldybės tarybos narys, panašu, buvo nusiteikęs visiems įrodyti kad informacijos į  tokius renginius būna pakankamai daug ir eilinį kartą apkaltino miestiečius, kad jie patys kažkada buvo neaktyvūs. Šiam gerbiamam tarybos nariui noriu pakartoti tai, ką jau buvau sakęs: jeigu jūs manote, kad užuojautos formos žinutė laikraštyje, pasirodžiusi vieną kartą likus savaitei iki kažkokio pristatymo  ar diskusijos  yra nuveiktas didelis darbas, tai jūs labai klystate. Pabandykite padaryti nors puse tiek, kiek darote kviesdami visus i rinkimus asmeniškai balsuoti už jus ir pamatysite, kaip pasikeis situacija. Bet, manau, Raseinių savivaldybei to nereikia, nes viska reikia stumti tyliai, ramiai, kad kuo greičiau įsisavintų ES lėšas, o po to dar ir gyventojus apkaltintų, kad jie nebuvo aktyvūs.

Architekto „istorijos pamoka“

Kadangi vienas iš gyventojų savivaldybės architektui paaiškino Ariogalos įstoriją net du kartus, pats architektas po renginio suprato, kad geriausia viska pradėti yra nuo istorijos. Taigi, ponas architektas paklausė, ar aš žinau šio parko istoriją? O jis tai žino. Pasak jo, kažkada čia buvo aikštė, o kai atėjo negera sovietų valdžia, tai ji specialiai visas aikštes  užsodino medžiais, už tai, pagal architektą, dabar reikia sugražinti viską taip, kaip buvo ir medžius išpjauti. Bet ponas, panašu, nesupranta, kad iš aikštės padarytas ar pasidaręs parkas jau turi savo istoriją ir tik gyventojai gali nuspręsti, kokį tos  istorijos tarpą pasiimti. Būtent žmonės turėtų spręsti, kas jiems yra priimtiniau, o ne jūs brukdami, stumdami savo sumanymus. Lietuva turi didelę ir seną istorija, net savo teritorija mūsų valstybė turėjo visai kita istorija…  Tai gal ponaitis galite ją sugražinti? Šiaip jau ir jūs pats tapsite Raseinių rajono istorija, tik kokiu veikėju – geru, ar blogu  –joje liksite šiandien dar galite pasirinkti pats.

Administracijos direktorius „darys“ projektą?

Pabaigai pokalbis administracijos direktoriaus su grupele po renginio, kurio vienas  sakinys tiesiog „užmušė“ ir kuris, manau, labai daug ką pasako. Administracijos direktorius: „Reikia padaryti tuos projektus, jeigu nepadarysime, pinigus atiduos kitiems rajonams, o anie to tik laukia,.“ Vadinasi,  tai padaryta bus? Ir kaip gali tikėti žmogumi, kuris susitikime daužo sau į krūtinę ir visus „gydo“, kad „tarsimės“,  „darysime“, „koreguosime viską“, o po susitikimo kalba, kad reikia tą projektą „padaryti“?