Betygališkiai keliauja

Betygalos bendruomenė įgyvendino projektą „Bendruomenės narių skatinimas“ pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 m. veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

   Gamta jau rudeniškai graži, pagrindiniai darbai nudirbti, tai galima ir po Lietuvą pasižvalgyti, todėl 36 bendruomenės nariai keliavo po dar nelabai nepažįstamą Kėdainių ir Panevėžio kraštą. Pradėjome nuo Kėdainių rajono Pelėdnagių kaimo, susipažinome su Pelėdnagių bendruomenės veikla, apžiūrėjome labai gražiai sutvarkytas viešąsias erdves Pelėdnagių gyvenvietėje. Susipažinome ir su Kėdainių unikaliu senamiesčiu. Aplankėme Bistrampolio dvarą, daug sužinojome apie dvaro istoriją, jo savininkus, paveldėtojus, dabartinę veiklą.

   Panevėžyje mūsų laukė iš Betygalos kilęs Virginijus Benašas, jis labai maloniai mus sutiko, daug pasakojo, aprodė miestą ir savo veiklą jame. Virginijus dirba miesto bibliotekoje, kuri yra savitai papuošta įvairiais piešiniais, vaikų darbeliais. Stebino ir džiugino Virginijaus idėjos ir darbas tvarkant viešąsias erdves prie daugiabučio namo, labai didžiuojamės Virginijaus darbais, skirtais Lietuvai. Keliaudami namų link aplankėme Burbiškių dvarą, pasidžiaugėme, pasigrožėjome dvaro parku, tilteliais, aplinka. Nuostabi mūsų Lietuva ir netiesa, kad Panevėžio krašte nėra įdomių vietų. Kupini įspūdžių, naujų idėjų grįžome į Betygalą.

   Gema Račienė, bendruomenės pirmininkė