Beisbolo pratybos Raseinių miesto Maironio parke

Darganotas spalio 25-os dienos rytas neišgąsdino Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos devintokų ir juos lydėjusių mokytojų. Tądien gausus gimnazijos bendruomenės būrys rikosi Raseinių miesto Maironio parke, kuriame šurmuliavo Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotas edukacinis sporto renginys, vykęs kaip integrali Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos organizuotos „Sveikatingumo ir sporto dienos“ dalis.

Renginio ašis buvo beisbolas – mūsų kraštui mažai žinoma sporto šaka. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarusi Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė džiaugėsi galimybe organizuoti tokio pobūdžio renginius ir sveikino renginio moderatorius – tris beisbolo mylėtojams puikiai pažįstamus šios sporto šakos entuziastus. Renginio vairą perėmęs beisbolo treneris Donatas Maciulevičius trumpai pristatė savo asmeninę jau 20 metų siekiančią draugystės su šia sporto šaka patirtį, beisbolo istoriją mūsų šalyje ir Lietuvos beisbolo rinktinės pasiekimus pasaulyje. Jam renginio metu padėję ir asistavę kolegos – Paulius Nenartavičius ir Nerijus Kelmelis vadovavo grupelėse vykusioms pratyboms. Renginio metu moksleiviai galėjo ne tik apžiūrėti sporto inventorių, bet ir išbandyti savo jėgas kamuoliuko mėtymo ir atmušimo pratybose. Bene daugiausiai dėmesio ir teigiamų emocijų moksleiviams suteikė galimybė sužinoti savo metimo greitį. Treneris pasakojo, kad aukščiausiu lygiu rungtyniaujančių metikų metimo greitis turi siekti apie 90 mylių per valandą. Visi renginio dalyviai buvo maloniai nustebinti, kad jau pirmaisiais metimais keletas gimnazistų galėjo džiaugtis apie 70 mylių per valandą rezultatu.

Renginys baigėsi improvizuotomis ir draugiškomis mini beisbolo varžybomis. O kad tądien pralaimėjusių nebuvo liudijo ir moksleivių šypsenos. Tikimės, jog pažintis su šia sporto šaka artimiausiu metu persikels ir į kitas rajono ugdymo įstaigas, o galbūt ateityje netgi į šiam sportui pritaikytas erdves.