Atskleidė spragą sveikatos apsaugos srityje: medikai gali padėti susižerti tūkstančius

Nors apie profesines ligas Lietuvoje vis dar kalbama mažai, spragų esamoje sistemoje, rodos, netrūksta. Į redakciją kreipęsis „Sodros“ nedarbingumo kontrolės specialistas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) atskleidė, kaip medikai, galimai pasinaudodami savo padėtimi, padeda kitiems asmenims gauti tūkstančius siekiančias išmokas už pripažintą profesinę ligą.

Tiria patys save

Profesinė liga apibrėžiama kaip nustatyta tvarka pripažintas ūmus ar lėtinis darbuotojo sveikatos sutrikimas, kurį sukėlė vienas ar daugiau kenksmingų ar pavojingų darbo aplinkos veiksnių.

Norėdami už tai gauti išmokas, pacientai turi kreiptis į Darbo medicinos ekspertus ir išsitirti sveikatos būklę. Ekspertams nustačius ligą dėl netinkamų ir sveikatai pavojų keliančių darbo sąlygų, asmens prašymas keliauja į „Sodrą“, kur, jį patvirtinus, iš valstybės pinigų asmeniui skiriama vienkartinė arba nuolatinės išmokos.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2018/12/03/news/atskleide-spraga-sveikatos-apsaugos-srityje-medikai-gali-padeti-susizerti-tukstancius-8409408/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy