Atlikti paskutinieji darbai Raseinių autobusų stotyje

Pernai rudenį statyti pradėta naujoji Raseinių autobusų stotis pagal projektą duris turėjo atverti 2016-ųjų rudenį, bet esant palankioms sąlygoms statybai šis laikas sutrumpėjo ir atidaryta ji bus jau vasario mėnesį.

Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių programos bei Raseinių miesto savivaldybės lėšų finansuojamai autobusų stočiai statyti prireikė beveik vieno milijono eurų.

Pastačius naująją autobusų stotį senosios nugriauti neketinama. Svarstoma, kad joje galėtų įsikurti Raseinių turizmo ir informacijos centras.

Vienus iš paskutinių darbų atliko įmonė UAB „Technologiniai Sprendimai“ kurios veikla apima programavimo, instaliavimo, automatizacijos procesų, praėjimo kontrolės (turniketai, kelio užtvarai) informacinių sistemų derinimas.

Apie įdiegtas naujoves Raseinių autobusų stotyje papasakojo įmonės UAB „Technologiniai Sprendimai“ direktoriaus Danas Buninas.

Kokia įranga jūsų sumontuota Raseinių autobusų stotyje?

Raseinių autobusų stotyje sumontuota UAB „Technologiniai sprendimai“ kurta programinė įranga skirta autobusų stoties valdymui. Ji apima elektroninių autobusų tvarkaraščių priežiūrą, autobusų eismo kontrolę, stoties saugumo priežiūrą. Visus tvarkaraščius dispečeris gali valdyti sėdėdamas savo darbo vietoje. Yra sudarytos galimybės nustatyti už dienos ar savaitės būsimus autobusų išvykimų pasikeitimus ir tvarkaraščiai pasikeis automatiškai.

Ta pati programa valdo RFID nuotolinio indentifikavimo įrangą, kuri leidžia identifikuoti atvykusias transporto priemones 5 m atstumu. Tokiu būdu nesitrukdo autobusų vairuotojų, bei keleivių laikas, skanuojama identifikacinė žyma neišlipus iš autobusų. Sistemai nustačius, kad transporto priemonei leidžiama patekti į teritoriją, pakeliami  kelio užtvarai.

Stoties teritorija filmuojama skaitmeninėmis 3 megapikselių vaizdo kameromis su IR pašvietimu, todėl viskas kuo puikiausiai matosi net ir tamsiuoju paros metu. Tai užtikrina stoties teritorijos saugumą. Kameros taip pat pajungtos minėtoje programoje, todėl dispečeris mato prie pakeliamų užtvarų atvykstančias transporto priemones, kurias gali į autobusų stoties teritoriją įleisti ir pats programos pagalba.

Programinės įrangos valdytojas turi galimybes kurti reklaminius, informacinius pranešimus, kurie būtų transliuojami visoje stotyje. Taip keleiviai operatyviai supažindinami su naujausia informacija. Be to, yra galimybės transliuoti video ir kito tipo reklamą, pvz. informuoti gyventojus paie rajono renginius, įvykius, kvietimus. Reklamos, pranešimų paleidimo laikas gali būti programuojamas atsižvelgiant į keleivių srautus.

Lauko ekranams gaminti panaudoti profesionalios paskirties Samsung ekranai pritaikyti transliuoti informaciją 24/7.  Turime sėkmingo darbo pavyzdžių su šia įranga, kai ekranai veikia 24/7 be perstojo jau beveik 7 metus. Apsauginiai korpusai yra pagaminti pagal Samsung rekomendacijas užtikrinant reikalingas klimatines sąlygas lauko korpusų viduje. Yra įdiegta apsauga nuo perkaitimo/užšalimo bei kondensato susidarymo. Sumontuota vėdinimo ir šildymo įranga.

 

Kuo Raseinių autobusu stoties įranga pranašesnė už kitų Lietuvos miestų

Tai pirmiausia yra naujesnės kartos Samsung ekranai, kurie pasižymi didesne kokybe, ilgaamžiškumu. Lauko ekranuose yra sumontuoti naujo tipo valdikliai su integruotais jutikliais, higrometras naudojamas perteklinei drėgmei nustatyti ir termometras temperatūros stebėjimui. Naujovė yra tai kad mano minėtas valdiklis sukonfigūruotas taip kad esant perteklinei šilumai įjungiamas tik vėdinimas. Jeigu ekrano korpuso  įjungimo metu valdiklis nustato perteklinę drėgmę, arba minusinę temperatūrą, apsaugos logika neleidžia įjungia pačio ekrano iki kol nebus pasiekta tinkama temperatūra ir išgarinta visa perteklinė drėgmė. Tokiu būdu užtikrinamas efektyvus ir Saugus įrangos naudojimas.

3 thoughts on “Atlikti paskutinieji darbai Raseinių autobusų stotyje

  1. Labai patiko, džiaugiuosi ir laukiu atidarymo! Raseiniai pagaliau galės didžiuotis savo gražia, modernia stotimi!

  2. Autobusų stotis bus atidaryta vasario 16 dieną, 12 valandą.

Comments are closed.