Atleistos dvi ilgametės kultūros darbuotojos. Nei ačiū, nei gėlių puokštės, nei gražių nuotraukų…

Lina Zorubienė, buvusi Pašaltuonio kultūrinių renginių organizatorė, Birutė Greičienė, buvusi Šiluvos kultūrinių renginių organizatorė

Neseniai iš darbo atleistos dvi Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorės, ilgametės Šiluvos ir Pašaltuonio darbuotojos.

„Jau beveik savaitę stebiu į darbą skubančius žmones, o man laikas sustojęs… Dėl mūsų „tobulų“ valstybės įstatymų, beveik 30 metų pradirbus savo kraštui, savo žmonėms, tu tampi nebetinkamas, nes neturi popierėlio, kuris iškelia tavo vertę. Ir be galo ironiška, kai dalis turinčių šį dokumentą, lietuviško sakinio be klaidų nesugeba suregzti…..o pačiam seime sėdint irgi nebūtinas aukštasis išsilavinimas. Ką pasakyti paaugliams, kurie klausia- tai jau renginių nebus, į repeticijas nesirinksim?

Ką atsakyti mamai, kuri klausia, tai kur mūsų vaikams kaime dabar rinktis- į autobusų stotelę? Viskas tolyn nuo paprasto žmogaus, per maži, nesukuriam pridėtinės vertės,“– savo socialinio tinklo paskyroje rašė Lina Zorubienė, ilgametė Pašaltuonio kultūrinių renginių organizatorė.

Birutė Greičienė, šiluviškė, 20 metų atidavusi kultūrinių renginių puoselėjimui, jau kuria kitus ateities planus. Į jos darbo vietą priimta nauja specialistė. „Kai uždaromos vienos durys, atsidaro kitos,“- kaip visada filosofiškai nusiteikusi jau buvusi ilgametė kultūros darbuotoja B. Greičienė.

Ne visi Raseiniuose nusipelnę padėkų, gėlių ir gražių vadovų žodžių

Raseinių rajone išoriniam spindesiui, „piarui“ (viešiesiems ryšiams) skiriama labai daug dėmesio. Tam mūsų rajono vadovai išleidžia dešimtis tūkstančių eurų mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų.

Tik ar nuo to, kad savivaldybės internetiniame tinklapyje, ar brangiai apmokamame savaitraštyje vis atsirandančios keturių rajono vadovų gražios nuotraukos ir pagiriamieji straipsniai daro mūsų kraštą mielesniu gyventi, auginti vaikus, galvoti apie senatvę? Kažin.

Faktas, kad pamirštama pagrindinė vertybė – darbštus, kuriantis ir sąžiningas žmogus. Ir labai gaila, kai tokie žmonės, po ilgamečio kruopštaus darbo išmetami it musės iš barščių. Be gėlių, be padėkų. Jau nekalbant apie tai, kad situacija galėjo būti kitokia, tereikėjo noro išlaikyti savo darbuotojus.

Motyvas – pasikeitęs įstatymas

Raseinių rajono kultūros centro direktorė Inga Šatkauskienė šių darbuotojų atleidimo pagrindą nurodo 2023 m. sausio 1 dieną įsigaliojusį įstatymą, pagal kurį darbuotojai, neturintys tinkamo išsilavinimo – atleidžiami iš pareigų. Pasak įstaigos vadovės visi darbuotojai, neturintys aukštojo išsilavinimo, buvo informuoti dar 2017 metais. Tačiau į klausimą, kodėl nebuvo svarstyta galimybė tokius darbuotojus perkelti į kitas pareigas, konkretaus atsakymo negavome: „Kiekvienam darbuotojui buvo sudarytos sąlygos studijuoti. Nuo 2017 m. turėjome 16 studentų,“- atsakė direktorė. Tačiau yra pavyzdžių, kai biudžetinių įstaigų vadovai, saugodami ilgamečius specialistus, kurie neturi reikalaujamo išsilavinimo, vykdė įstaigų struktūros pakeitimus, kad žmonės turėtų galimybę toliau dirbti.  

Kultūros sferoje dirbęs meras Andrius Bautronis ir lakoniški atsakymai

Vieša paslaptis, kad mūsų rajono meras Andrius Bautronis šios kadencijos laikotarpiu įdarbino ne vieną širdžiai mielą ar parankų asmenį įvairiose biudžetinėse įstaigose. Ar tai padės rajono vadovui ir jis bus perrinktas antrai kadencijai, sužinosime netrukus.

Meras į klausimą apie atleistus darbuotojus atsakė lakoniškai „esu informuotas“. Darykime prielaidą, kad nežinojo atleidžiamų darbuotojų pavardžių, įdirbio ir t.t. Nors labai abejotina, mat rajono galva – itin uolus kultūrinių renginių lankytojas.

Dviejų ilgamečių kultūros darbuotojų atleidimo istorijos pabaiga – be žmogiško dėmesio, be padėkų už ilgametį darbą, gėlių puokščių ir bendrų fotografijų socialiniuose tinkluose.

Šaltinis: https://raseiniunaujienos.lt/