Atidaryta Austėjos Oržekauskaitės fotografijų paroda „Pašto dėžutė, kas Ji?“ (VIDEO)

Sausio 25 dieną Raseinių krašto istorijos muziejuje atidaryta Austėjos Oržekauskaitės fotografijų paroda “Pašto dėžutė-kas Ji”.

 „Pašto dėžutė, kas Ji?“

 K A S tai? Praeitis, prisiminimas, emocija, laukimas… Tai nykstantis reiškinys. Tai pašto dėžutės.

K O D Ė L Jos? Tai žmogaus buvimo adresas. Galutinis taškas per kurį pasieksime žmogiškąją būtybę. Perduosim laiškus mylimajam (-ai); atsisveikinimas, susipažinimas, atradimas. Tiltas, kuris tiesia gijas bendravimui.

K O K I O S Jos? Užmirštos, senos, siejančios žmonių santykius, nulemiančios likimą, primenančios praeitį, atspindinčios būtį, atskleidžiančios gyvenimo būdą ir … vis dar laukiančios. Pasikeitė ne tik pašto dėžutės išorė, bet jos paskirtis – tai lankstinukų, skrajučių, žurnalų ar reklaminių bukletų vieta.

K A S man Jos? Su  ilgesiu prisimenu tas dienas, kuomet laukdavau laiško nuo mylimų žmonių. Tai ne sveikinimo atvirutės švenčių proga, tai ilgi susirašinėjimai, jausmai, mintys, naujienos, svajonės. Tai jaudulys, tai nežinomybė, tai emocija, kuomet kasryt kartu su rasa bėgu link pašto dėžutės. Nesuskaičiuojamos minutės laukimo, kurias patyrėme kiekvienas mūsų. Apmaudu, bet pašto dėžutes ir laiškus jose pakeičia išmanios priemonės, kurios jau nebesuteikia jaudulio, emocijų ar laukimo, tai tampa dirbtina monotonija.

Asmeniškai šia serija noriu parodyti nykstančias emocijų dėžutes, laukiančias savojo laiško. Atkreipkite dėmesį, kokios Jos?… išvargusios, nulytos, kerpėtos, surūdijusios, tačiau tuo pat metu Jos nepraradusios vilties vieną dieną perduoti žinutę, kuri sukels prisiminimus, emocijas. O kadaise, juk žmogus sukalė šią dėžutę, su pagarba pakabino ją, bei pasimeldęs laukdavo žinios.

Ar pastebėjote, kad kiekviena pašto dėžutė tai unikalus kūrinys, tai unikali konstrukcija atspindinti žmogaus, kaip esybės kūrybiškumą, tikėjimą, gyvenimo būdą?.…

„Pašto dėžutė, kas Ji?“ serija kuriama daugiau metus laiko. Tai „Lietuvai – 100 metų“ tęstinė serija, kurioje siekiama įamžinti 100 pašto dėžučių tūnančių įvairiuose Lietuvos kampeliuose.

Serijos autorė – Austėja Oržekauskaitė kilusi iš Raseinių raj. Meninės fotografijos kelią pradėjusi prieš trejus metus, pas garsų Lietuvos fotomenininką Iridijų Švelnį. Kartu su mokytoju suorganizavusi pirmąją savo ir jungtinę fotografijų parodą „Išliksiu AŠ gyvas paveiksle tame“ (Poeto Jono Mačiulio – Maironio tėviškėje, Bernotų k., Raseinių raj., 2017).

F O T O G R A F I J A autorei – meninė vizualinė priemonė perteikti emociją, prasiskverbti į kiekvieno žiūrovo vidų ir kliudyti jautriausias sielos stygas primenant jam Jo istoriją, praeitį – kas užmiršta ir apie ką nesusimąstome kiekvieną savo vis labiau skubančio ir į rutiną įsisukančio inovatyvaus gyvenimo akimirką.

Ateikite atrasti vidinę emociją per prisiminimus. Nukeliausite kartu su manimi į ten, kur žinia keliavo kitaip. O gal atrasite ir savo, ar senelių pašto dėžutę?!!!

Paroda veiks Raseiniu krašto istorijos muziejuje visa mėnesį! Kviečiu aplankyti bet kuriuo metu, jei labai norēsite galiu palydėti ir papasakoti plačiau apie paroda!

 Kontaktai +370 654 55963