Arvydas Nekrošius. Šiek tiek pamąstymų apie taip aktyviai brukamą galimybių pasą

Visuomenė labai, labai, laaaaaabai pavargo nuo pandemijos. Neaiški finansinė ateitis, kiekvieną dieną gąsdinama mirusių nuo Covid-19 viruso žmonių skaičiais, pastoviai kalbama apie testavimą, vaikai normaliai negali lankyti mokyklų, šeimoms negalima ilsėtis įprastu būdu ir pan.
Kaip dangaus manos buvo laukiama vakcinos, ji turėjo nuimti įtampą, turėjo atslūgti nuogąstavimas dėl ateities. Turėjo užtikrinti saugumą ir apsaugą nuo klastingos ligos. Deja, bet atsirado naujos bėdos. Kilo skandalai dėl “elito” suvakcinavimo be eilės, atsirado šalutinių reakcijų į vakcinas fiksavimų, atsirado naujos viruso atmainos. Vėl visuomenėje kilo nerimas ir nesaugumo jausmas.
Dabar pakankamai sparčiai vakcinuojama ir atrodo, kad šią vasarą pasieksime užsibrėžtą tikslą – paskiepyti 70 proc. lietuvių.
Bet sergamumas vis dar gana aukštas, vyriausybė neatlaikiusi visuomenės spaudimo pradėjo atlaisvinti atskirus sektorius ir veiklas. Tas yra gerai, nors kai kurie sprendimai atrodo labai keistai ir prieštaraujantys vienas kitam. Bet šis įrašas ne apie tai.
Buvo visuomenei pasiūlytas galimybių pasas. Jei būsi persirgęs, pasiskiepijęs ar atlikęs testą, tam tikrą laiką galėsi naudotis privilegijomis. Lankytis kavinėse, rengti vakarėlius ir pan.
Ir čia man kyla klausimų ?
Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad pasiskiepiję, persirgę žmonės vis tiek gali susirgti ar platinti virusą. Nes pats skiepas, tiksliau po jo susidaręs imunitetas, neapsaugo nuo pačio viruso, o tik ženkliai palengvina persirgimą.
Tad kam tas galimybių pasas? Jei su juo bus galima visur lankytis, daug laisviau bendrauti tarpusavyje ir vis tiek bus tikimybė susirgti ir platinti virusą!
Manau, kad kaip tik tokio galimybių paso turėtojo reikia itin saugotis ir su juo nebendrauti. Nes jis bus daug pavojingesnis, nei žmogus, kuris ir toliau saugosi bei nesilanko vakarėliuose.
Todėl manau, kad tokio paso pasiūlymas tėra akių dūmimas ir bandymas saldainiu papirkti pavargusius ir nusivylusius žmones. Bet realaus saugumo jis neužtikrins.