Arnas Butkevičius atsako į 10 netikėtų klausimų: „Krepšinyje perrašyčiau vieną taisyklę“

Vasario mėnuo krepšinio pasaulyje – itin dinamiškas. Netrukus prasidėsiantis atrankos į 2025 m. Europos krepšinio čempionatą „langas“ suburs vyrų rinktinę svarbioms akistatoms jau šią savaitę, o puikią pergalių seriją Eurolygoje išgyvenantys Kauno „Žalgirio“ klubo krepšininkai džiaugiasi penktą kartą iš eilės iškovotu Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele-KMT) titulu.

Po savaitgalį griausmingai nuaidėjusio KMT turnyro pakalbinome vieną iš „Žalgirio“ kovingiausių gynėjų – krepšininką Arną Butkevičių, kuris sutiko atsakyti į 10 neįprastų ir nebūtinai su krepšiniu susijusių klausimų.

– Jei galėtum atsukti laiką atgal – kurias savo karjeros rungtynes labiausiai norėtum išgyventi dar kartą? Kodėl?

– Jei būtų įmanoma pakeisti rungtynių baigtį, norėčiau atsukti laiką ir sužaisti iš naujo rinktinės rungtynes su slovėnais, kai dalyvavome atrankoje į Olimpines žaidynes.

– Prieš kurį Eurolygos krepšininką, tavo nuomone, šį sezoną yra sunkiausia apsiginti?

– Mike‘ą Jamesą. Jis itin greitas, daug būna su kamuoliu ir bet kada gali išsimesti metimą.

– Jei galėtum perrašyti ar sukurti vieną naują krepšinio taisyklę – kokia ji būtų ir kodėl?

– Turbūt pakeisčiau nesportinės pražangos skyrimą. Peržiūrint ir traktuojant nesportines pražangas susidaro nemažai laiko stabdymo, o traktavimas ne visąlaik būna aiškus. Manau, kad ši taisyklė šiek tiek paminkština žaidimą.

– Koks, tavo nuomone, žaidėjo įgūdis daro itin didelę įtaką krepšinyje, bet yra nepakankamai įvertinamas ar apkalbamas?

– Charakteris, jei tai galima laikyti įgūdžiu. Žaidėjo charakteris formuoja patį krepšininką ir, mano nuomone, viskas prasideda būtent nuo charakterio.

– Jei nežaistum krepšinio, kuo užsiimtum?

– Vis vien rinkčiausi profesiją, susijusią su sportu – būčiau fizinio rengimo treneris ar kineziterapeutas. Norėčiau turėti galimybę dirbti su žmonėmis, jiems padėti, o sportas mane lydi visą gyvenimą, tad, manau, nuo jo nenutolčiau.

– Ar turi nusistovėjusių įpročių, ritualų, kuriuos būtinai turi padaryti prieš žengiant į aikštelę?

– Tokių, be kurių negalėčiau pradėti rungtynių – neturiu. Nesu prietaringas, todėl išskirtinių ritualų nesilaikau.

– Ne kartą teko atstovauti Lietuvai su vyrų rinktine – kuo ši patirtis ypatinga, kuo ji skiriasi nuo atstovavimo klubui?

– Tai turbūt yra kiekvieno krepšininko svajonė. Tam, kad patektum į rinktinę, reikia nueiti labai ilgą kelią savo krepšininko karjeroje, tai yra įvertinimas, didžiulė atsakomybė ir didžiulė garbė. Manau, kad tai ir padaro patekimą į rinktinę įsimintiną – tai stiprus įvertinimas krepšininko karjeroje.

– Kas padeda prastumti laiką ilgų kelionių, skrydžių metu?

– Filmų žiūrėjimas, serialai, knygų skaitymas, podcastų klausymas – įprastas informacijos rinkimas iš įvairiausių šaltinių.

– Ar gali pasidalinti dažniausiai naudojamomis programėlėmis savo išmaniajame telefone?

– „Instagram“ ir „Spotify“.

– Ką pasirinktum: telefoną, kuris negali fotografuoti, ar telefoną, kuris negali groti muzikos?

– Rinkčiausi tą, kuris negroja muzikos. Nuotraukos – tai prisiminimai, jos man yra svarbios, ypač kalbant apie vaikų, šeimos nuotraukas.

Technologijų  bendrovė „Samsung“ sausio mėnesį pristatė „Galaxy S24 Žalgiris Limited Edition“ rinkinį tikriems krepšinio ir technologijų fanams. Jame – ne tik išmanusis telefonas, apsauginis dėklas, apsauginis stiklas, bet ir prieiga prie išskirtinio „Žalgirio“ turinio.