Aptartas pasirengimas naujojo koronaviruso infekcijai Kauno apskrityje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Kauno departamento iniciatyva, 2020 m. vasario 4 d. buvo organizuoti du pasitarimai dėl naujojo koronaviruso infekcijos valdymo.

   Pirmajame pasitarime, į kurį buvo kviesti Kauno apskrities greitosios pagalbos stočių ir VšĮ Kauno klinikinės ligoninės administracijų atstovai bei apskrities savivaldybių gydytojai, dalyvavo 31 asmuo. Pasitarimo metu NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė pristatė užsikrėtimo naujuoju koronavirusu (2019-nCoV) galimybes, nepalankios epidemiologinės situacijos pasaulyje aktualumą bei šios ligos valdymo aspektus ir rekomendacijas. Skyriaus vedėja priminė, kad nors Lietuvoje dar nėra nei vieno patvirtinto susirgimo, tačiau įtariamų viruso atvejų jau pasitaikė. Taip pat pabrėžė, kad didžiausias dėmesys šiuo metu yra skiriamas asmenims atvykusiems iš Kinijos bei sveikatos priežiūros darbuotojams ir jų mokymams. VšĮ Kauno klinikinės ligoninės direktorė medicinai Gražina Žiedelienė informavo, kad ligoninėje visuomet yra paruošta viena izoliavimo palata, kuri gali būti skirta naujojo koronaviruso infekcija užsikrėtusiam pacientui. Prireikus, yra galimybė paruošti daugiau tokių izoliavimo palatų. Susidarius nepalankiai epidemiologinei situacijai, šių ligonių priėmimui būtų skirtas visas korpusas. VšĮ Kauno klinikinė ligoninė yra viena iš 5 šalies ligoninių, kuriose numatyta gydyti naujojo koronaviruso infekcija sergančius pacientus ir vienintelė tokia ligoninė priimanti galimus koronaviruso pacientus Kauno apskrityje.

   Kartu su Kauno apskrities greitosios medicinos pagalbos tarnybomis aptarti pacientų pervežimo į ligonines infekcijų kontrolės reikalavimų užtikrinimo klausimai, pasidalintos įtariamai sergančiųjų naujojo koronaviruso infekcija pervežimo ir izoliavimo patirtys bei galimybė pasinaudoti ligoninėje budinčio gydytojo infektologo konsultacija, jei greitosios medicinos pagalbos tarnybai iškiltų klausimų dėl paciento gydymo ligoninėje poreikio. VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos stoties direktorius Nerijus Mikelionis atkreipė dėmesį į įtariamų ligonių būtinojo izoliavimo stacionare, kaskart įvertinus asmens sveikatos būklę, aspektus.

   Tą pačią dieną, NVSC Kauno departamente, į kitą pasitarimą atvyko ir Kauno apskrities savivaldybių visuomenės sveikatos biurų atstovai ir savivaldybių gydytojai. Pasitarime dalyvavo 20 asmenų. Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė, aptardama naujojo koronaviruso situaciją, kvietė visus bendradarbiauti skleidžiant informaciją apie šią infekciją keliautojams, kurie lankėsi Kinijoje. Nutarta svarstyti savivaldybių galimybes teikti žinybinę pagalbą NVSC Kauno departamentui ir VšĮ „Lietuvos oro uostai“ Kauno filiale konsultuoti keliautojus atvykusius iš Kinijos, bei planuojančius ten vykti.

   NVSC Kauno departamento direktoriaus funkcijas laikinai vykdanti Asta Liubinaitė džiaugėsi, kad pasitarimai buvo labai naudingi, o pasidalinimas gerąja praktika ir patirtimi, skatina gerinti naujojo koronaviruso infekcijos valdymą apskrityje.

   NVSC Kauno departamentas primena, kad asmenys, keliavę Kinijoje ir per 14 d. po kelionės pajutę ūmių kvėpavimo takų infekcijoms būdingų simptomų, turėtų izoliuotis ir kreiptis dėl skubios medicinos pagalbos suteikimo bendruoju pagalbos centro numeriu – 112. Būtina informuoti medikus apie pasireiškusius simptomus, nepamiršti įvardyti buvusias keliones ir vykdyti tolimesnius specialistų nurodymus.

Raseinių rajono savivaldybė