Antroji džiazo intervencija Ariogaloje

Nedidelis miestelis visai šalia pagrindinės mūsų šalies magistralės, jaukiai gaubiamas Dubysos vingio, pretenduoja tapti viena iš džiazo muzikos oazių Lietuvoje.

Žinoma, kol kas dar sunku konkuruoti su šlovinguoju Birštono džiazo festivaliu ar „Broma Jazz“ Kėdainiuose, tačiau, atrodo, šio žanro muzika plinta tarsi geroji žinia, pasiekianti vis atokesnes vietoves.

Džiazas Ariogaloje net nėra koks nors išskirtinis paradoksas, tai jau antrasis festivalis, ir vietos publika po truputį ima susitaikyti su šia netikėtai užgriuvusia lemtimi. 6 nuotr.„Ąžuoliniai berželiai“ nenuspėjami: kartais siūbuoja muzikos taktu kaip liauni berželiai, kartais tvirtai lyg ąžuolai laiko kompoziciją savo rankose.

Nuo trio iki orkestro

Rugsėjo 5–6 dienomis Ariogalos kultūros centro salėje išgirsime tiek Lietuvoje gerai žinomus atlikėjus, tiek jaunuosius muzikantus, tik pradedančius savo karjerą bendrame ansamblyje.

Kaip tik toks kolektyvas yra naujai susikūręs Lietuvos jaunimo džiazo orkestras, kurį subūrė du džiazo entuziastai ir puoselėtojai – Arnas Mikalkėnas ir Kęstutis Sova.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2020/08/29/news/antroji-dziazo-intervencija-ariogaloje-16147914/