Antanas Montrimavicius: Naudingiausias ir rezultatyviausias ekipos krepšininkas papasakojo apie neraminančią sezono baigtį

Regionų krepšinio lygoje rungtyniaujanti „Raseinių“ komanda aštuntfinalio serijoje 3:1 nugalėjo Kauno technologijos universiteto jaunimą ir pateko tarp aštuonių stipriausių RKL ekipų.
Tačiau reaguodama į Lietuvos ir pasaulio sporto pasaulyje vykstančius įvykius, bei COVID-19 viruso plitimą, RKL nusprendė sustabdyti pirmenybes mažiausiai iki Balandžio 11 dienos. Oficialus Regionų krepšinio lygos tinklapis rkl.lt taip pat skelbia, jog čempionato likimas paaiškės vykdomojo posėdžio metu, kuris įvyks Balandžio 1-ąją.
Kol tolimesnė sezono eiga ir toliau išlieka miglota ir pirmenybės yra sustabdytos, žurnalistas Gustavas Klikna pakalbino vieną iš „Raseinių“ komandos lyderių – Antanas Montrimavicius. Naudingiausias ir rezultatyviausias ekipos krepšininkas papasakojo apie neraminančią sezono baigtį, pasiūlymus iš kitų klubų, bei komandos draugų liaupses prieš žurnalistus.

– Prieš sezoną turėjai pelningesnių pasiūlymų iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubų. Kodėl visgi nusprendei likti Raseiniuose?

– Prieš šį sezoną tikrai gavau nemažai pasiūlymų tiek iš NKL, tiek iš RKL komandų. Tačiau matyt mano karjeroje atėjo laikas, kai nebe viską lemia finansai. Praeitame sezone Raseinių ekipa mane labai sužavėjo savo entuziazmu ir naujam klubui nebūdinga branda. Matydamas kiek darbo klubo labui įdeda komandos vadovas Tomas Totulis, vyr. treneris Karolis Lendzevičius ir kapitonas Darius Gricius, tiesiog džiaugiausi būdamas to dalimi. Todėl atėjus laikui apsispręsti dėl šio sezono, Raseinių ekipa jau turėjo didžiulį pranašumą mano prioritetų sąraše.

– Reguliarusis sezonas buvo kupinas pakilimų ir nuosmukių. Kiek esi patenkintas užimta 5–ąją vieta?

– Negali sakyti, kad 5 vieta yra blogas rezultatas, tačiau sezono pradžioje taikėmės į aukštesnes pozicijas. Visgi krepšinis yra nenuspėjamas dalykas ir pat sezono pradžios mūsų komandą užklupo tikra traumų virtinė. Tik vienas žaidėjas spėdavo pasveiki, iškart kitas gaudavo trauma. Viso šio sezono metu traumuotųjų gretose turėdavome po 2–3 krepšininkus, o kai tokia situacija, labai sunku susižaisti ir demonstruoti stabilų žaidimą. Būdavo ir tokių laikotarpių, kai vieną savaitę žaisdavome viena sudėtimi, o kitą – kardinaliai skirtinga. Žiūrint bendrai, buvo tikrai sunkūs ir permainingi metai, tačiau palyginus kokių problemų turėjome, 5 vieta – tikrai neblogas rezultatas. Aišku visi norėjome būti aukščiau, tiek aš, tiek komandos draugai, tiek žinoma, treneris.

– Jeigu sezonas bus pratęstas, ko gero nė vienoje atkrintamųjų serijoje neturėsite aikštelės pranašumo. Kiek tai sunkina situaciją?

– Sena krepšinio išmintis byloja, jog savi sirgaliai yra kaip šeštas žaidėjas aikštelėje. O mūsų atveju tai yra labai svarbu, nes šį sezoną sulaukiame tikrai didelio žiūrovų palaikymo. Mūsų fanai yra didelis veiksnys, galintis stumtelti komandą pirmyn reikiamu metu. Kaip matėme, ketvirtfinalio serijoje tiek namuose, tiek išvykoje mus palaikė gausus sirgalių būrys. Kad ir kur mes rungtyniausime jie atvyks ir mes galėsime jaustis kaip namuose. Todėl mano nuomone, situacijos tai visiškai nesunkina.

– Aštuntfinalio serijoje 3:1 įveikėte Kauno technologijos universiteto ekipą. Kaip vertini savo ekipos pasirodymą atkrintamųjų pradžioje?

– Vertinu labai gerai. Tačiau rezultatas tikrai neatspindi kovos, kuri virė aikštelėje. Taip pat noriu pabrėžti, kad KTU užimta 12 vieta reguliariajame sezone neatspindi tikrojo jų pajėgumo. Apskritai, jie turbūt viena daugiausiai sportuojančių komandų visoje RKL lygoje. O kai daug sportuoji, žaidimo kreivė nuolat kyla, ir tikrasis KTU ekipos veidas pasirodė tik sezonui einant į pabaigą. Tačiau prieš atkrintamąsias įsibėgėjome ir mes, todėl kad ir po sunkios kovos, manau pelnytai iškopėme į ketvirtfinalį.

– Serijos metu ne tik namuose, bet ir išvykoje sulaukdavote gausaus sirgalių palaikymo. Kiek nustebino tokia didelė sirgalių minia išvykoje?

– Jau po pirmojo savo sezono Raseinių ekipoje supratau, kad Raseiniškiai myli krepšinį. O man, kaip krepšininkui nėra nieko maloniau nei girdėti palaikančias skanduotes rungtyniaujant net ir varžovų aikštėje. Tikrai turiu nukelti kepurę prieš visą Raseinių klubo sirgalių komandą, jie tikrai nuostabūs! Žinoma, kalbant apie palaikymą būtinai turiu paminėti ir „Next step“ šokėjas, kurios ne tik linksmina žiūrovus minutės pertraukėlių metu, bet ir fantastiškai palaiko Raseinių komandą įtemptais momentais.

– Kiek netikėta buvo, kai sužinojai, jog sezonas yra stabdomas?

– Prieš paskutines aštuntfinalio serijos rungtynes Kaune išgirdome tokį gandą, kad mačas gali vykti be žiūrovų. Tačiau nieko panašaus neįvyko. Aš asmeniškai tikėjausi, kad sezoną užbaigsime, tiesiog žaisime be sirgalių. Bet po laimėtos serijos iš Regionų krepšinio lygos vadovų gavome informaciją, jog sezonas stabdomas. Visgi man tai nebuvo per ne lyg netikėta, nes aukštesni Lietuvos krepšinio divizionai – LKL ir NKL sureagavo greičiau ir jau anksčiau buvo nutraukę pirmenybes.

– Lietuvos krepšinio lyga (LKL) visiškai nutraukė sezoną ir jau paskelbė nugalėtojus. Kaip manai, ar Regionų krepšinio lygos pirmenybės bus pratęstos?

– Labai sunku atsakyti į šį klausimą. Viskas priklausys nuo to, kaip greit susitvarkysime su šiuo virusu. Aš asmeniškai labai norėčiau, kad jį pratęstu, Manau, kad ta reguliariajame sezone užimta 5 vieta tikrai neatspindi mūsų tikrojo pajėgumo ir galėtumėme kautis dėl aukščiausios prabos medalių. Tačiau iš kitos pusės, nesinorėtų rizikuoti nei vieno žmogaus sveikata. Todėl nelabai norėčiau spėlioti kaip viskas bus.

– Antanai, jeigu RKL sezonas pasibaigtų dabar, kokiu balu jį įvertintum atsižvelgiant į savo ekipos rezultatus?

– Kaip ir minėjau anksčiau, sezonas buvo labai banguotas, buvo daug traumų bei žaidimo bangavimų. Reikia pripažinti, kad mes tikrai neišnaudojome viso savo potencialo. Turbūt parašyčiau tvirtą septynetą. Kad ir kaip būtų gaila, aukštesnio įvertinimo tikrai negaliu duoti, tačiau esu įsitikinęs, kad jeigu sezonas nebūtų sustabdytas, po atkrintamųjų balas būtų kur kas aukštesnis.

– Beveik po kiekvienų rungtynių kalbinami tavo komandos draugai žurnalistams vis meta frazę: „Antanas maladiec“. Gal galėtum plačiau pakomentuoti, kas čia per susitarimas?

– O ką čia komentuot? Antanas maladiec yra! Viskas savaime aišku. Man atrodo, kad jie visiškai neverčiami ir be jokio spaudimo gauti nuobaudų komandos viduje, nori pasidalinti su pasauliu, jog Antanas – maladiec.

Raseinių  „Raseiniai“