Andrius Bautronis: Aš nusprendžiau

Raseinių rajono meras Andrius Bautronis pabudo vieną rytą ir nusprendė.  Ir nebandykite man prieštarauti .

Apie savo sprendimą pasidalijo savo feisbuko paskyroje  trečiadienį .

Geriau vėliau nei niekada. Metas apsivalyti nuo sovietmetį šlovinančių monumentų. Paminklai, išdidžiai menantys apie sovietmečiu vykdytas žudynes, mano nuomone, negali likti viešosiose miestų erdvėse. Siekiant išsaugoti istorinę atmintį tokius objektus reikėtų „padėti“ į jiems skirtas vietas, pvz. Grūto parką arba tiesiog išsiųsti atgal į Maskvą. Suvokdamas sovietinio režimo padarytą milžinišką žalą mūsų valstybei ir matydamas XXI amžiuje teroristinės Rusijos vykdomą genocidą Ukrainoje, negaliu nesureaguoti. Todėl nusprendžiau kreiptis į Kultūros paveldo departamentą su prašymu visus šiuos objektus išbraukti iš kultūros vertybių registro.
 
 

Kultūros paveldo departamento kultūros vertybių registro duomenimis, Raseinių rajone, Girkalnio kaime, yra 715 Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vieta. Čia stovi gelžbetonio paminklas iš stačiakampio plano postamento su laipteliais ir piramidės formos obelisko.

Dar viena sovietinių karių palaidojimo vieta yra Ariogaloje, čia įrengtas postamentas su Sovietų Sąjungos kario su ginklu skulptūra. Čia palaidota per 500 sovietų karių, tikslus jų skaičius nežinomas.

Pačiuose Raseiniuose yra kapavietė, ant kurios įrengta Sovietų Sąjungos kario su ginklu, vienoje rankoje laikančio vainiką, kitoje – šalmą, skulptūra. Čia palaidota per tūkstantis sovietų karių.

Viduklėje palaidota dar 119 sovietų karių, čia įrengtas obeliskas jiems atminti. Dar viena obelisku pažymėta per 100 karių kapavietė yra Šiluvoje.

2 thoughts on “Andrius Bautronis: Aš nusprendžiau

  1. Labiau kovoti reikia su gyvais. Ir su atmintimi – žodžiu, mintimi. Šių „išvaduotojų“ skulptūros žeidžia mus nelabiau, nei atmintis. Jos sukelia mums labai liūnus prisiminimus. Bet civilizuotuose kraštuose su mirusiu nekovojama. Skulptūros, kaip bebūtų, yra kapų dalis. Antra vertus – tai tikrai įsiutintų ir taip protą praradusius maskolius. Jei jie kada ryžtųsi peržengti Lietuvos sieną – mero siūlomas kapų pertvarkymas maskoliams būtų dar vienas argumentas prieš mus.

Comments are closed.