Akmens amžius baigėsi ne todėl, kad baigėsi akmenys…

Žygimantas Mauricas

Naftos amžius pasibaigs ne todėl, kad baigsis nafta. O pasibaigs gerokai greičiau nei daugelis iš mūsų galvoja ir štai kodėl:
Pirma, Kinijoje jau šiais metais saulės jėgainėse gaminama elektros energija pirmą kartą istorijoje tapo pigesnė nei gaminama anglies ar dujų jėgainėse (planas buvo 2025 metai). Kinija jau nutraukė subsidijas saulės jėgainėms… 
Antra, Kinija jau šiais metais įpareigojo visus gamintojus kasmet didinti elektrinių (bei kitų alternatyvaus kuro) automobilių gamybą, o elektrinių automoblilių rinkos dalis 2018 metais siekė 4,2% (dvigubai daugiau nei 2017 metais). Jau 2025 metais ši dalis gali pasiekti 25-50% (Kinija užvakar sumažino subsidijas elektromobiliams)
Trečia (svarbiausia!), vairuoti elektromobilį yra nepalyginamai estetiškiau, greičiau ir ekologiškiau, tad pasiturinčios šalys (Europa, JAV) pereis prie elektromobilių greičiau nei daugelis galvoja (pvz. Norvegija, kurioje elektromobiliai jau dabar sudaro didžiausią rinkos dalį). Pavairavus elektromobilį ir persėdus atgal prie iškarstiniu kuru varomo bolido dažnas vairuotojas jaučiasi lyg grįžęs 100 metų atgal ir persėdęs į arklio vežimą…
Ketvirta, po keliasdešimties metų, besivystančių rinkų gyventojai, kurie perka dėvėtus automobilius, pradės pirkti elektrinius (arba visai nepirks), nes joks gamintojas negamins šioms rinkoms specialiai iškastiniu kuru varomų automobilių (dėvėtų juk negaminsi)
Ketvirta, siekiant mažinti oro taršą miestuose, tik laiko klausimas kada dyzelinių (o vėliau – ir benzininių) automobilių eismas bus uždraustas miestuose (penki didžiausi Lietuvos miestai ir kurortai jau gavo 20 mln. eurų riboti dyzelinių automobilių eismą, tad ruoškitės!)

p.s. Lietuvoje elektrinių automobilių rinkos dalis tesiekia 0,44% (bet ji išaugo nuo 0,2% 2017 metais)

Šaltiniai:
Kinijos saulės jėgainių revoliucija:
https://www.ft.com/con…/ac3f2f32-549b-11e9-91f9-b6515a54c5b1 
Kinijos elektomobilių gamybos kvotos gamintojams: 
https://www.bbc.com/news/business-46745472
Elektromobilių rinkos dalys Europoje: 
https://insideevs.com/european-countries-with-the-highest-…/

Šaltinis: Orai ir klimatas Lietuvoje