Akcija Užmik su pasaka džiugins vaikus jaukiais vakarais ir bendryste – bus stebuklingų akimirkų

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) skelbia akciją Užmik su pasaka, kuri šventėms artėjant kviečia prisiminti, kad pati brangiausia dovana vaikui yra kartu su juo praleistas laikas.

Žinomi, savo pavyzdžiu įkvėpti galintys žmonės, vyksta į laikinais vaikų namais tapusias įstaigas ir dienai besibaigiant jaukiai kartu susėdaprie pasirinktos knygos. Bendrystė nebejotinai praturtins ir pačius svečius nepakartojamomis emocijomis, nekasdiene patirtimi.

Susitikimas vakar vyko Raseinių pagalbos šeimai namuose. Čia ištraukas iš klasika tapusios tiek vaikus tiek suaugusius žavinčios Antuano de Sent-Egziuperialegorinės pasakos Mažasis princas skaitė renginių organizatorius Edgaras Juška su scenos partnere Rasa Maslauskiene.

Tą pačią dieną Kauno rajono Gynios vaikų gerovės centre lankėsi žurnalistė, televizijos laidų vedėja Laima Pilipavičienė, ją atlydėjo samojedų veislės augintiniai Grantas ir Kingas. Žurnalistė pasirinko jautrų aštuonių vaikų mamos mokytojos Eglės VenslovaitėsŠiliūnienės užrašytątekstąApie skrynutę širdyje.

Jonavoje pas vaikus viešės charizmatiškas režisierius Gediminas Gutauskas. Kėdainiuose –  miesto kultūros pasaulio atstovė Kultūros centro vadovė Ona Mikalauskienė – pasidalys savo vaikų vaikystės pasakomis. Vakarodami žvakių šviesoje ir skanaudami pyragą, Birštone vaikai klausys Virgiaus Šidlausko sukurtos pasakos apie Birštoną.

Susitikimai vyks ir kituose miestuose. Galbūt šią akciją atsiras norinčių palaikyti ir pasaka skambės ne vieną vakarą?

Psichologė psichoterapeutėdoc. dr. Asta Adler primena, kad pasakos svarbios bet kokio amžiaus vaikui ir suaugusio žmogaus gyvenime, yra tarsi veidrodis, padedantis pamatyti save, suprasti vidinį pasaulį, pažinti šviesią ir tamsiąją gyvenimo pusę.

Psichologė įsitikinusi, kad per pasakas perduota patirtis labai praverčia visais gyvenimo etapais, padedamokytis ir augti. „Tai pasakos yra ta struktūra, kuri sako vaikui, kad visas problemas galima išspręsti ir pamoko, kaip tai padaryti. Klausydamas pasakojimo vaikas įsimena jam svarbiausius niuansus.