Akcija „Padovanok gyvenimą“ viršijo lūkesčius

 Kovo 23 dieną Raseinių  atviroje jaunimo erdvėje Nacionalinis kraujo centras organizavo akcija „Padovanok gyvenimą“, kurios metu visi galintys ir norintys galėjo padovanoti savo kraują tiems kam jo labai reikia.

Duoti kraujo kreipėsi net 88 žmonės, savanoris Džiugas Baltrušaitis pasakojo kad per pirmas 3 su puse akcijos valandas buvo išnaudotos visos pasiimtos priemonės kraujo priėmimui, todėl likus 1,5 valandos iki akcijos pabaigos teko nutraukti anketų pildymą.

Pusė davusių pirmą kartą, dauguma jauni žmonės. Džiaugiamės ir stebimės aktyvumu, netikėta ir dėl to nepasiruošta.

Didelė padėka akciją organizavusiems savanoriams, jų šį kartą 9, buvo ir daugiau norinčių prisidėti prie akcijos. Žavu, kad mažų miestelių žmonės yra drąsūs ir tokie pagalbūs. Taip pat smagu matyti jau įprastus veidus, kurie sugrįžta. Tie patys dar prieš kelis metus buvę abiturientai jau yra davę 7-12 kartų, sveikintina praktika. Jei kiekvienas lietuvis galintis aukoti kraujo per metus bent kartą duotų kraujo jo pakaktų esamam apie 300 kraujo komponentų poreikiui per dieną. Todėl itin svarbu, kad pirmą kartą davusio žmogaus patirtis būtų gera, beje žmogus pasirūpintų savimi tiek pasiruošdamas akcijai, tiek po akcijos atsistatymu. Kita akcija planuojama tikriausiai tik birželio mėnesį turo po Lietuvą metu, birželio 14 dienos minėjimui, Pasaulinės donorų dienos proga.