Agnieška – piešinių konkurso „Svajoju… skraidyti!” parodos dalyvė

Kiekvienais metais Tarptautinė aeronautikos federacija (FAI) Lozanoje skelbia vis naujas temas. Šių metų tema „Svajoju… skraidyti!“. Šia tema ir kūrė viso pasaulio 6–17 metų jaunieji kūrėjai. Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) konkurso nacionalinį turą mūsų šalyje jau nebe pirmus metus organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Lietuvos aeroklubas, Lietuvos aviacijos muziejus. Konkursui buvo pateikti 686 piešiniai iš visos Lietuvos, kurie buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse: I grupė – 6–9 m., II grupė – 10–13 m. ir III grupė – 14–17 m. Kiekvienoje iš jų atrinkta po tris piešinius, kurie išsiųsti tarptautinei vertinimo komisijai į Lozaną (Šveicarija). Iš viso parodai atrinkta 60 darbų.

Įvairaus amžiaus mokiniams būdinga tai, kad jie visi vienaip ar kitaip vaizdavo mažos svajonės gimimą, norą atsiplėšti nuo žemės ir pajausti laisvo skrydžio svaigulį ar pasimėgauti galimybe būti paskraidintiems. Vertintojams svarbiau buvo darbų autorių pastangos jų pasirinktomis dailės kalbos priemonėmis įgyvendinti savo sumanymą. Komisijos narius ypač džiugino tie jaunieji dailininkai, kurie atsisakė stereotipinio ir šabloniško mąstymo, paplitusio vizualinės informacijos erdvėje, pasirinko originalią kompoziciją skrydžio įspūdžiui perteikti. Be abejo, didele dalimi tai lėmė ir jų aplinkos kūrybiškumo tradicijos, sukurtos jų mokytojų.

Šioje nacionalinio turo parodoje buvo eksponuojamas ir Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jaunosios kūrėjos aštuonmetės Agnieškos Aukštakytės  piešinys „Ateities aparatas“, kuris atitiko vertinimo kriterijus.

Džiugu stebėti, kaip vaikas puoselėja svajonę, kaip ją augina, o tada pakelia ant savo sparnų, suteikdama nevaržomą skrydžio pojūtį. Tai neįprastas susitikimas su aviacijos mokslu ir istorija bei ateities vizijomis.

Teksto ir nuotraukų autorė: Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė