Administracijos direktoriaus E. Jonylos kerštas R. Ačui?

Planai planai planai… Planuojant būna du etapai: pirma – suplanuoti, antra – pradėti vykdyti. Raseiniai planuoja statyti baseiną, tik ar puolam pirkti maudymosi kepuraičių? Arba planuojama pabaigti Kultūros centro renovaciją, bet šiemet gruodžio 31 dieną į „Traviatą“ bilietų dar niekas nepardavinėja? O pagal socdemą E. Jonylą, planas jau yra pagrindas kažko nedaryti ir neleisti. O teismo nuomonė – priešinga, planuojamas naujas bendrasis Raseinių miesto planas, nėra pagrindas neleisti Remigijui Ačui įrengti išorinės reklamos miesto centre.

Pavasarį prasidėjusi istorija baigėsi teismu

Lapkričio pabaigoje Regionų apygardos teismo Šiaulių rūmų kolegija patenkino pareiškėjo Remigijaus Ačo skundą. Raseinių rajono savivaldybės administracija, vadovaujama Edmundo Jonylos neišdavė R. Ačui leidimo įrengti išorinę reklamą teritorijoje prie Maironio g., Vytauto Didžiojo g. ir Grybo g. susikirtimo. Buvęs politikas R. Ačas dar šių metų balandžio mėnesį kreipėsi į Savivaldybės administraciją dėl leidimo įrengti šioje vietoje išorinę reklamą.

Raseinių rajono savivaldybės administracijos atsakingi specialistai R. Ačui atsakė, kad jo pateiktas išorinės reklamos projektas nebus derinamas ir leidimas nebus išduodamas, nes teritorijoje, kurioje yra įrengta išorinė reklama, yra planuojami susisiekimo komunikacijų – gatvių sankryžos rekonstravimo darbai ir šiuo metu koreguojamas Raseinių miesto bendrasis planas, kuriame keičiami išorinės reklamos Raseinių mieste išdėstymo sprendiniai.

Remigijus Ačas tokį savivaldybės administracijos atsakymą apskundė teismui. Teismas priėmė Savivaldybės administracijai nepalankų sprendimą, nes teisėjų nuomone iš pateiktų raštų matyti, kad atsakymai yra nemotyvuoti, kaip to reikalauja Reklamos įstatymas, taip pat geras viešojo administravimo principas. Teismas kelių puslapių rašte savivaldybės administracijos specialistų „motyvus“, kodėl negali būti įrengta išorinė reklama, pavadino nepagrįstais.

Mieste tik valdžiai palankių asmenų reklama?

Šis teisme svarstytas ginčas tik dar kartą įrodo, kad šiandien Raseinių rajono valdžia labai nori, kad būtų tik viena nuomonė ir viena, patogi tiesa. Ir tam tinka visos priemonės. Kol Lietuvoje neįsigalios valdininkų asmeninė atsakomybė – tol iš rajono biudžeto, o tai yra iš visų mūsų mokesčių mokėtojų pinigų, bus apmokamos tokio pobūdžio išlaidos. Šiandien Savivaldybės administracijos įnoris neleisti R. Ačui miesto centre įsigyti reklaminio ploto (nes neaišku ką, šis prieštaringai vertinamas politikas, sugalvotų reklamuoti) rajono biudžetui jau kainuos daugiau nei tūkstantį eurų bylinėjimosi išlaidų. R. Ačui, iš atsakovės, Raseinių savivaldybės, teismas priteisė 1022,50 bylinėjimosi išlaidų.

E. Jonylos bandymas

Beje, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla į klausimą, kokie dar suplanuoti pakeitimai mieste, kurie jau yra įgyvendinami remiantis dar tik BŪSIMU naujuoju Raseinių miesto planu atsakė dviem žodžiais – „pakeitimai nevykdomi“. Tad dar tik juodraštyje egzistuojantį miesto planą ir naują tvarką pabandyta pritaikyti tik vienam asmeniui – Remigijui Ačui.

R. Ačas: „Tai Jonylos kerštas“

R. Ačas, pats puikiai žinodamas įstatymus, į klausimą, kaip vertina teismo sprendimą, žodžių „į vatą“ nevyniojo: „Palankus teismo sprendimas manęs nenustebino. Akivaizdu, kad E. Jonyla, neišduodamas leidimo, bandė man kerštauti, nes jokių teisinių argumentų neišduoti leidimo nebuvo. Pagal galiojančią tvarką, prašydami leidimo, savivaldybei turi pateikti maketus, ant kurių turi būti pavaizduota, kas bus reklamuojama. Reklaminis stendas iš trijų pusių, ant 2 iš jų buvo vaizdai su palaikymu kariaujančiai Ukrainai. Juos užsakė UAB „Danspin“. Tikrai neatmetu versijos, kad E. Jonylai, kaip senam aktyviam komunistui, tai galėjo nepatikti. Dėl to ir liepė savivaldybės specialistams prašymo netenkinti?“

Istorija kol kas be pabaigos

Teismo sprendimą galima apskųsti per 30 kalendorinių dienų. „Sprendimas bus priimtas, kai bus priimtas galutinis sprendimas teismo sprendimo apskundimo arba neapskundimo,“- taip E. Jonyla atsakė į klausimą ar R. Ačui palankų sprendimą skųs.

Iš kitos pusės, o kodėl turėtų neskųsti? Toliau vilkins laiką, kad miesto centre neatsirastų kokia nepatogi dabartinei valdančiajai daugumai politinė reklama. Gi ne iš savo kišenės E. Jonyla apmoka teismų, advokatų išlaidas.

Šaltinis: https://raseiniunaujienos.lt/