A. Maldeikienė: „Vaiko teisių įstatymas nukreiptas prieš silpnas ir negalinčias apsiginti šeimas“

J.Stacevičiaus nuotr.

„Kodėl atsitinka taip, kad mes šioje šalyje turime tokius įstatymus, kurie iš pradžių šlovinami, o paskui niekinami? Mes įsivaizduojame, kad tikrovę galima valdyti įstatymu, – priimsime įstatymą, ir tikrovė pasikeis“, – ironizavo Seimo narė Aušra Maldeikienė, Seime surengusi spaudos konferenciją „Vaiko teisių apsaugos grimasos“, kurioje aptarė neseniai priimtą Vaiko teisių apsaugos įstatymą.

Politikė tikino, jog jau anksčiau įspėjusi, kad Vaiko teisių apsaugos įstatymas, toks, koks buvo priimtas, neveiks taip, kaip tikimasi, ir ji už jį nebalsavusi, o neseni įvykiai įrodė, kad lazda buvo smarkiai perlenkta. „Nėra finansinių išteklių, nebuvo paruošta žmonių, o svarbiausia, visuomenė nesuprato, kam šito reikia“, – kalbėjo politikė ir pridūrė, kad po Matuko tragedijos vaiko teisių apsauga traktuojama kaip kontroliavimo mechanizmas, o ne kaip pagalba vaikui.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/11/06/news/ausra-maldeikiene-vaiko-teisu-istatymas-nukreiptas-pries-silpnas-ir-negalincias-apsiginti-seimas–8133965/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy