5 priežastys, kodėl turite nukeliauti į Šiaurės Vokietiją

Pasibaigus karantinui ir atsinaujinant kelionėms tarp Europos valstybių, pats metas apsvarstyti keliones po artimas bei gausybę turistinių traukos centrų turinčias valstybes. Vokietija neabejotinai yra viena tokių kelionių galimybių, o į jos šiaurinę dalį be didesnių rūpesčių galima atplaukti keltu iš mūsų pajūrio. Tad kuo vokiečiai gali sudominti lietuvius turistus?

Vienas didžiausių Europoje keltų operatorių DFDS siūlo maršrutus kelionių išsiilgusiems turistams. Gera žinia planuojantiems atostogas Vokietijoje – iš jos sugrįžusiems lietuviams nėra privalomas 2 savaičių karantinas.

Kelionės pradžia – Kylis

 Siekiant išvengti ilgo, įtempto ir varginančio vairavimo valandų, Vokietiją galima pasiekti DFDS keltu Klaipėda-Kylis. Nors dažnas lietuvis Kylio nenurodytų, kaip įsimintiniausio Vokietijos miesto, jis yra strategiškai puikus kelionės pradžios taškas.

Vienas kertinių valstybės uostamiesčių siūlo daug įvairių pramogų jūrinį klimatą dievinantiems keliautojams. Kadangi šiemetinė Kylio savaitė su šimtais po šiuo pavadinimu daromų renginių yra nukelta į rugsėjo pradžią, lankytojų mase neapkrautas miestas tampa lengviau prieinamas, jo patirtis gali pasirodyti įvairiapusiškesnė.

Kylis vilioja galimybe pasivaikščioti po miesto garsenybe tapusį vokiečių povandeninį laivą U-995, kuris šiandien tarnauja kaip muziejus. Ne mažiau svarbus edukacinis traukos centras yra Kylio jūrų muziejus, kuris gali papildyti Klaipėdos jūrų muziejaus patirtis. O kur dar Kylio zoologijos muziejus, vokiška senamiesčio architektūra, daugybė uostamiesčio dvasią atskleidžiančių parodų ir viešų renginių.

Hamburgas – modernus istorinis centras

Kiek daugiau nei valanda kelionės mašina arba traukiniu skiria Kylį nuo antrą pagal dydį Europos uostą turinčio ir Elbės pašonėje esančio Hamburgo. Miestas ilgus amžius yra ekonomiškai svarbus aplinkinių žemių gyventojams, tad neturėtų stebinti tai, kad jame telpa ir šimtai gotikinės architektūros reliktų, tokių kaip Šv. Mykolo bažnyčia, ir krūva naujoviškos architektūros pastatų, kaip kad Elbės filharmonija.

Hamburge keliautojams siūloma pasivaikščioti po uosto teritoriją bei 47 hektarus užimančius parkus, pasimėgauti vietiniais jūros gėrybių patiekalais ir delikatesais, aplankyti Hamburgo meno galeriją, kuri yra vienas turtingiausių Vokietijos muziejų. Nuo meno galerijos didybės atsikvošėti galima miniatiūrų muziejuje arba Hagenbecko zoologijos sode, kurie puikiausiai tiks kaip pramoga visai šeimai.

Brėmenas: klasikinė architektūra, degeneratų menas ir bohema

 Išmėginus pagrindines Hamburgo atrakcijas, siūloma keliauti į už valandos kelio besirandantį Brėmeną. Miestas garsus ne vien asociacijomis su „Brėmeno muzikantais“, bet ir kerinčia UNESCO dėmesį patraukusia viduramžine ir renesansine architektūra – vien ko verta senovinė turgaus aikštė su ją užbaigiančiomis rotuše ir Šv. Petro katedros pastatu.

Aišku, miesto centrinė aikštė nėra vienintelis dalykas, kuris privers akimirkai stabtelėti ir mėgautis vietine kultūra. Akis masina prieš šimtą metų Art Deco dvasioje rekonstruota Böttcherstrasse – šios gatvės naciai nesugriovė tik todėl, kad paliktų vadinamojo degeneratų, t. y. kaip savo požiūriui visiškai priešingo, meno pavyzdį. Futuristiką labiau nei istoriją vertinančių lankytojų laukia NSO primenantis interaktyvus mokslo centras „Universum“. Vokiško Monmarto ar Užupio ieškantys atgaivą ras Kvartale (Das Viertel), kuriame prieglobstį gavo unikalūs barai, naktinis gyvenimas ir jaunatviška bohemos dvasia.

Kultivuoti sodai ir muziejai – Hanoveryje

Išsėmus pagrindinius įspūdžius iš Brėmeno, galima ruoštis į tolimesnę kelionę – 1–1,5 valandos trukmės (priklausomai nuo kelionės būdo) kelias veda į Hanoverį. Šis miestas siūlo neeilinio grožio sodus, kurių svarbiausi – Herenhauzų, Kalnų ir Jurgio, ne ką ankščiau minėtiesiems Hamburgui ir Brėmenui tenusileidžiančius senovinius pastatus bei įvairiausius muziejus bei galerijas.

Kalbant apie muziejus, Žemutinės Saksonijos muziejuje laikoma daugybė meno, archeologijos, gamtos istorijos ir etnologijos eksponatų, taigi sau patinkančią kertelę jame ras daugelis; XX a. dailės mėgėjai neturėtų praleisti Sprengelio muziejaus, kuriame kabo ir Picasso, Maxo Ernsto, Fernando Légerio kūryba; aštuonių šimtmečių miesto raidą galima sekti Hanoverio istorijos muziejuje; o senovės istoriją vertinantiems keliautojams tiesiog būtina apsilankyti Augusto Kestnerio muziejuje, kuriame eksponuojami senovės Egipto, senovės Graikijos ir Romos reliktai.

Šiaurės Vokietija – ne vien miestai, bet ir kultūra, gamta ir žmonės

Apžvelgus keturis nedaug vienas nuo kito nutolusius miestus, kelionė gali vesti į ryčiau esantį Berlyną arba daugybę kitų Vokietijos miestų ir miestelių. Šimtametė istorija ir kultūra čia yra persmelkusi daug ką. Kad ir kaip dėliotumėte kelionės maršrutą, nepamirškite, kad dalis vokiškosios patirties yra neatsiejama nuo vietinės virtuvės, aludarystės, vyndarystės, pakelėse tarp miškų ir kalnų užsislėpusių pasakiško grožio pilių, vietinės gamtos ir žmonių, kurie dažniausiai būna itin geranoriški turistų atžvilgiu.

Pradėdami nuo Kylio, galite planuoti trijų dienų, savaitės ar net ilgesnę kelionę. Bet kuriuo atveju, grįžę turėsite, ką prisiminti, ir galiausiai suprasite, kad šioje šalyje liko dar daug ko nepamatyto.