20 metų vaikų teises sergėjusi R.Klevinskienė pasiduoda: „Netikiu. Džiaugsiuosi, jei klystu“

Nuotr. Savaitraštis Alio Raseiniai

Nuo sekmadienio visoje Lietuvoje savivaldybėse esantys Vaiko teisių apsaugos skyriai tampa pavaldūs centrinei vaiko teisių apsaugos institucijai – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai. Iki vaiko teisių apsaugos sistemos reformos likus kelioms dienoms jos šalininkai ir įgyvendintojai teigia, kad nuo šiol vaikystė bus labiau apsaugota. Tačiau tuo netiki nei didmiesčių valdžia, nei ilgamečiai vaiko teisių gynėjai.

„Penktadienis – paskutinė mano darbo diena“, – konstatavo Raseinių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė. Vaikų teises rajone ji sergėjo 20 metų.

Iki pensijos moteriai likę vos dveji metai. Tačiau ji principingai nusprendė pasitraukti iš vaiko teisių apsaugos sistemos: „Nebetikiu sistema ir tuo, kad ji bus geresnė, vadinasi, negaliu joje būti. Negaliu dirbti darbo, kuriuo netikiu.“

Reforma „bandau–darau“ principu?

Iš pareigų R.Klevinskienė traukiasi viskuo nusivylusi. „Nuoširdžiai linkėčiau, kad nebūtų kraštutinių netekčių, džiaugsiuosi, jei klystu. Tačiau šiandien matau, kad taip, kaip turėjo būti pasiruošta reformai, nėra pasiruošta. Jei galima bandyti policijos, darbo biržos pertvarką, tai kodėl nepabandžius vaiko teisių apsaugos reformos? Nesuspėjo? Tai kodėl nesiėmė bent dalinio eksperimento, pavyzdžiui, išbandant, kaip veiktų mobili grupė, kaip dirbtų budintys, kaip atvejo vadybininkai. Dabar viskas vyks „bandau–darau“ principu: tik žiūrėsime ir stebėsimės. Tačiau man tie nesibaigiantys eksperimentai su vaikais yra nepriimtini“, – apgailestavo R.Klevinskienė.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/20-metu-vaiku-teises-sergejusi-r-klevinskiene-pasiduoda-netikiu-dziaugsiuosi-jei-klystu-57-993786