11 mūšių, kurie pakeitė pasaulio istoriją

Kartais mūšis yra vienas iš daugelio susidūrimų ilgalaikiame kare, bet kartais jis gali ir pakeisti istoriją, rašo „Live Science“. Nuo Maratono mūšio iki Stalingrado apgulties – štai 11 svarbiausių pasaulio mūšių.

Maratono mūšis

490 m. prieš mūsų erą Graikijos piliečiai susidūrė su įsiveržėliais, kuriuos pasiuntė Persijos karalius Darijus I. Už tai, kad graikai palaikė prieš Persiją sukilusius jonėnus, Persai į Maratono miestą laivais pasiuntė 20 000 pėstininkų ir kavaleristų.

Nepaisant priešo pergalės, graikai įvykdė sėkmingą ataką, kuri privertė persus paniškai bėgti. Pasak Herodoto, buvo nužudyta daugiau nei 6000 persų, kai tuo tarpu graikų žuvo mažiau nei 200.

Šis mūšis taip pat tapo prielaida ir iš tiesų ganėtinai abejotinai Feidipido istorijai, esą jis pirmasis nubėgo iš Maratono miestelio, kur vyko mūšis, į Atėnus ir pranešęs apie pergalę, mirė.

Kachamarkos mūšis

1532 lapkričio 16 d. Ispanijos konkistadoras Francisco Pizarro užpuolė inkų valdovą Atahualpą, rezidavusį Kachamarkos mieste (dabar Peru teritorijoje). Tūkstančių beginklių inkų kilmingųjų išžudymas įžiebė ilgą kovą tarp ispanų ir inkų.

Po mėnesiais trukusio šnipinėjimo ir diplomatijos, F.Pizzaro pakvietė inkų valdovą atvykti į didžiąją Kachamarkos aikštę. Atahualpa sutiko, ir norėdamas parodyto gerą valią, su savimi atsivedė 80 000 beginklių žmonių palydą. Tuo tarpu konkistadoro vyrai pasislėpė mieste. Ispanų kunigas aikštėje pasiūlė inkų lyderiui Bibliją (kurios Atahualpa nesuprato kaip atversti) ir pasiūlė karaliui priimti krikščionišką tikėjimą. Karalius atsisakė, ir ispanai į inkus atidengė šautuvų ugnį. Atahualpa buvo suimtas, o vėliau nužudytas.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/it/ismanyk/2018/12/07/news/11-musiu-kurie-pakeite-pasaulio-istorija-8495286/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy